Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem szabad állapotosan...

Tényleg nem szabad állapotosan háton fekve aludni?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés ideig tudok az oldalamon feküdni. Forgolodom folyamatosan. Háton fekve kényelmesebb de mindenhol azt olvasom hogy nem szabad.

Valakinek tapasztalata?



2021. máj. 25. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

20 hetesen nyugodtan feküdj csak.

Én 32 hetes vagyok és 2 hónapja háton tudok csak aludni. Mostmár azért nyom a pici ezért úgy oldom meg hogy az ölelőpárnám a lábamnál egy nagy takaró pedig a hátam egyik oldalánál. Így isten igazából háton fekszem de oldalasan egy kicsit.


Azért nem ajánlják amúgy mert a pici a vége felé nyomhat ezt azt.


2 hete 1650gra becsülték a fiam, már most érzem hogy elzsibbad a lábam ha csak úgy simán a hátamon alszom/fekszem.

2021. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem azt mondta a dokim úgy aludjak ahogy kényelmes, ha zsibbadok, nagyon rugdos a baba, kényelmetlen, úgysem fogok abban a pózban tovább maradni. Én még mindig alszok háton is, néha csak úgy a kényelmes.

32 hkm

2021. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Óó hát nagyon köszönöm
2021. máj. 25. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyet sose mondtak.

Ellenben én nem tudtam hàton feküdni, mert esett le a vérnyomásom tőle még jobban, nagyon alacsony volt.

2021. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én a legvégén is háton feküdtem. Férjem elmondása alapján amint elaludtam fordultam is át a hátamra. Nem kelten fel rá, nekem kényelmes volt, nem zsibbadtam el.
2021. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En is olvastam ilyet. Mindigis hatonalvos voltam. Ugy kozepido fele megfigyeltem,hogy ha napkozben pihizeskor sokaig vagyok haton, elegge lement a vernyomasom. Lefekvesnel 30.hetih csak haton volt kenyelmes. Aztan mar kezdett kenyelmetlen lenni,elaludni oldalt aludtam el,de valahogy mindig a hatamon keltem fel... ilyenkor visszafordultam oldalra. 😅 Koszonjuk szepen,jol vagyok en,es a babym is. 5 honapos mult tegnap.
2021. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Azért javasolják,mert a növekvő méh és baba nyomja az ereket és csökkenHET a méh és a placenta vérellátása és növelHETi a halvaszületést.

Azért emeltem ki a feltételes módot,mert ez csak növeli a kockázatot, de nem feltétlenül okoz gondot, látod nagyon sokan semmi problémát nem tapasztalnak. Na meg ahogy növekszik a pocak egyre kevesebb a kényelmes póz, szóval majd meglátod nálad mi jön be.

Én egyszer a kanapén háton fekve nagyon megszédültem,meg is ijedtem nagyon, azután sosem feküdtem háton. Amúgy úgy aludtam hogy a hosszú szoptatós parnat átöleltem meg a lábam között volt, oldalt fekve. Lehet neked is bejön

2021. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
6. Vagyok. Akinek mellsofali mehlepenye van,meg vegkepp semmi ok az aggodalomra. Nekem az volt vegig.
2021. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Kb. félidőtől nem tudtam háton feküdni, valami fura leírhatatlan fájdalmam volt tőle. Egyik oldalakról a másikra is csak úgy tudtam fordulni, ha felkeltem. Mert ugye hason nem tudtam átfordulni, háton meg jajgattam egy másodperc után. Császár közben sem tudtak háton fekve műteni, oldalra kellett dönteni az asztalt, mert háton ugrált a vérnyomásom és a pulzusom két véglet között és többször rosszul lettem. Hidd el, tudni fogod hogy kényelmes, jelez a baba ha neki nem jó. Aludj úgy ahogy kényelmesnek érzed!
2021. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!