Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyakorinak vagy ritkának...

Gyakorinak vagy ritkának számit,hogy fiatal 15-23 éves kor közötti lány,vagy idösebb 29-55 év között nő nem veszi észre,szülésig,vagy 6.hónapig ,hogy terhes?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen csak 24-28 év közötti nőkkel fordulhat elő.
2021. máj. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Én két esetben tudok ilyenről. :D az egyik egy idősebb nő, sosem menstruált, így fel sem tűnt neki, csak a szülésnél. A másik egy fiatal lány volt, szintén rendszertelen mensivel, ő kb a 7. hónapban vette észre. Egyik sem 90 kg volt, hanem több.

Amúgy kétlem, hogy ilyet nem vesz észre az ember, de erről a két esetről tudok..

2021. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
24-től 28-ig minek számítanak, középkorúnak? Ha 29-től már idősebb valaki, de 23 az még fiatal🤦‍♀️
2021. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmaradt a mensi havonta, ami iszonyatosan ritka, akkor lehetséges - egy ilyen esetet ismerek, 25 körüli lehetett a nő akkor.

Máskülönben én hallottam olyanról, aki azt hitte ha rendszertelen, szinte nincs is mensije, akkor nem kell védekezzen, mégis becsúszott a baba.


Egyébként szerintem ritka, hacsak tényleg nincs valami durva cikluszavarod.

2021. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:

Nálunk volt ilyen a családban, ép értelmű, nem durván túlsúlyos fiatal nőnél, aki menstruált az 5-6. hónapig. Utána derült ki.

Szerintem ilyenkor azért valami pszichés tagadás is lehet, viszont a kisbabát szeretik, szépen gondozzák, így jó vége lett.

2021. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden korosztályban igen ritka, de előfordulhat. És persze lehet pszichés tagadás is mögötte, de az is lehet, hogy valami szerencsétlen véletlen miatt a körülmények nagy részt úgy álltak össze, hogy tényleg nem volt oka, hogy gyanakodjon. Általában a magzatmozgásokat szokták felhozni, hogy nem lehet igaz, hogy nem érzi az ember, de pl. az én babám is olyan, hogy csak az a hasam alsó részén érezni, akkor sem erősen. Sosem volt olyan "szétrúgja a házat" mozgása, nem rúgta a bordáimat, gyomromat, hólyagomat sem, vagy ha igen, nem éreztem. Pedig én kifejezetten figyeltem. Ha nem volt időm odakoncentrálni, pl. munka közben, akkor fel sem tűnt, hogy épp mozog-e.
2021. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egy óvónőről tudok, aki a kórházi klotyóban szülte meg a 3. gyerekét. Hasi fájdalom miatt feküdt be, 40 feletti volt már.
2021. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ritka. Nekem egy barátnőm így járt egyébként. Ő elég túlsúlyos volt és senkinek sem tűnt fel a környezetéből sem. Több baja is volt, vagy nem menstruált egyáltalán, vagy évente kb. egyszer... A férjével évekig küzdöttek a gyerekért, mindenen túl voltak és sose jött össze. Feladták teljesen, elkönyvelték, hogy nekik nem lesz gyerekük és a keresztgyerekeik úgymond pótolták nekik a sajátot.


Aztán egyszer éjszaka mozgást érzett, gondolta kizárt, de hát ki tudja alapon elment a nőgyógyászához, gondolta, ha isten adná és mégis, akor valahol az első harmad után lehet, azt mondják akkoriban érzik meg. Egyrészt remélte, hogy terhes, másrészt úgy volt vele, hogy lehet ő is megbolondult, és már beképzel mindenfélét. Na gondolhatod, mikor szembesítette vele, hogy tényleg terhes sőt már annyira terhes, hogy jövő hónapba szülni is fog... Szegény egyrészt örült, másrészt teljesen kiborult, hogy ő ezek alatt a hónapok alatt családi összejöveteleken ivott is, meg egyáltalán semmire se figyelt, ugye semmilyen vizsgálat nem lett elvégezve stb. stb. Emlékszem ott sírt, hogy ő sose hitte el, hogy ilyen van, milyen ember, aki észre se veszi, hogy terhes és ő is ilyen lett. :D

Szerencsére teljesen egészségesen született. Egyébként én is találkoztam vele többször is és nem tűnt fel, hogy terhes, mert mindig kövér volt. Utána, mikor már tudtam, hogy terhes és úgy néztem rá, akkor végül is úgy voltam vele, hogy hát téééényleg terhesen nagy a hasa, de addig míg nem tudtuk, senki sem gondolta.


Amúgy én sem érteztem sose a lányom mozgását mikor terhes voltam, csak láttam, hogy megmozdul a hasam, ha lefeküdtem és figyeltem, nekem nem volt felette súlyfelesleg, hogy ne látsszon. Faros volt és a hátával volt kifelé, így semmit egyáltalán semmit nem éreztem a mozgásából.

2021. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:

6. Igen, nekem mindkét terhességem tervezett volt, és figyeltem ezerrel, de már a 3.trimeszterben voltam az elsőnèl, amikor tényleg olyan mozgást éreztem, amiről akkor is tudtam volna, hogy nem a testem a forrása, ha nem tudom, hogy terhes vagyok.

Tisztán emlékszem, mert èpp fogorvosnál ültem a székben, és meg is ijedtem, hogy valami bajt jelez.

A lepény tapadási helyétől, sokmindentől függ.

2021. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha én most teherbe esnék tuti nem venném észre. Szoptatok, ezért nem menstruálok. A hasam is nagyon soká kezdett gömbölyödni. Szülés napján hátulról nem is látszott a pocak. Megfelelő ruhában elölről se nagyon. Max a mozgásból venném észre.
2021. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!