Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testzsír-százalék számítás,...

Testzsír-százalék számítás, de csak kalkulátorral. Ez helyes?

Figyelt kérdés

Szóval ezen az oldalon számítottam testzsírt: [link] , mivel ahol élek, ott nem mérnek sehol. Persze, valószínűleg nem helyes 100 százalékosan, de valamennyire talán mégis. Namármost, az első kérdésem az lenne, hogy a ugye úgy kell mérni, hogy összecsípem a bőrömet a megfelelő helyeken, és lemérem? :) Ha nem, akkor ne is olvassátok tovább, mert hülyeségeket írok. :D

Ha jól mértem, akkor a másik kérdésem: 19 százalékos testzsír magas? Azt írja, hogy 3 kg-t kellenne leadnom, amivel eddig is egyeztem.


Amúgy Szegeden valaki nem tudja véletlenül hogy hol végeznek ilyen méréseket? Szeptembertől újra odakerülök, és szeretném pontosan tudni, hogy mi is van.


2011. aug. 9. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A "csípős" mérés megbízható, ha hozzáértő ember végzi. Vannak olyan kalkulátorok is, ahol különböző testméreteidet kell megadnod. Valószínűleg annál pontosabbak ezek, minél több méretet vesznek számításba. Egy jobb konditeremben biztosan van testzsírszázalék mérő eszköz. Az a legjobb, ami a kezedhez és a lábadhoz is csatlakozik. De ezek sem 100%-osan pontosak. Vesd össze a különböző módszerekkel kapott eredményeket, így együtt már mondanak valamit.
2011. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19% testzsír százalék jó, a férfiaknál ez pont a felsőhatár(10%-19%) nőknél pedig az alsó részben van (15%-29%)
2011. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem jó a linkelt kalkulátor! Nem veszi figyelembe a magasságot, és nem veszi figyelembe, hogy a tesstömeg és a testméretek zsírból vagy izomból vannak-e! Nekem teljesen helytelen eredmény jött ki!
2013. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez viszonylag pontos: [link]
2013. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!