Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor vizsgálat...

Terheléses vércukor vizsgálat eredménye túl alacsony. Ez tényleg nem probléma?

Figyelt kérdés

Éhgyomri érték 4,56 a 2 órával későbbi 3,4 ami 1 tizeddel alatta van a referenciaértéknek.


Sokszor vagyok rosszul, szédelgek, remegek, feszült vagyok ha nem eszem és akkor is sajnos édességet kívánok ami után ismét rámtör a rosszullét.

Terhesgondozáson legyintettek, hogy nincs semmi bajom, ez nem kóros.

De akkor miért vagyok sokszor ennyire rosszul???

Attól félek, nehogy IR-em legyen, csak sajnos senki nem foglalkozik a kismamákkal itt, ha nincs fogadott orvosod.


2018. jan. 17. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne probléma, főleg ha rosszulléteid vannak. Keress egy endokrinológust. Mondanám, hogy TB-re, én is úgy járok, de mire te időpontot kapsz, megszülsz. Úgyhogy ha más nem, akkor magán.
2018. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Terhesen normalis az inzulinrezisztencia. Iktasd ki a cukrot es fehérlisztet.
2018. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, azt elfelejtettem, hogy nálunk amúgy a cukorterhelést belgyógyásszal/endokrinkológussal kellett kiértékeltetni, mivel egy nőgyógyász ebben totál inkompetens.


Nekem is alacsony lett a cukrom, a 120 perces még alacsonyabb. Én metforminos IR-es vagyok amúgy, az endós dokim a gyógyszer fokozatos elhagyását és a CH diéta folytatását javasolta ebben a helyzetben.

2018. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De sajnos nekem nem terhességgel kezdődtek a panaszaim, már az 5 évvel ezelőtti terhességem alatt is ilyen eredményt kaptam és azóta is folyamatosan rosszul vagyok étkezés után, vagy ha sokáig nem eszem.

A túlsúlyról, szőrösödésről, hangulatingadozásról nem is beszélve :((

2018. jan. 17. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező de ha ez már 5 éve téma akkor mi a sz.arért nem voltál orvosnál? Miért nem jártál a végére? És ha most is érzed hogy nem jó akkor e kérdés kiírása helyett inkább időpontot kellene foglalnod az orvoshoz. Mire vársz? Arra hogx nagyobb baj legyen?
2018. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inzulint nem is néztek ?

Ir-t a cukorból nem lehet megállapítani ahhoz kellene az inzulin terhelés is.

2018. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!