Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív tapasztalatok oltással...

Pozitív tapasztalatok oltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még mindig bizonytalan vagyok, de már csak egy centi választ el az oltástól. Első sorban olyanoktól várok tapasztalatot, akik már meg is szültek azóta. Minden rendben volt? A várandósság alatt is, illetve azóta is? Hány vakcinát kaptatok, hányadik hetekben voltak?

Légyszi vészmadarak kerüljék a komment szekciót, ha neadj Isten mégis van negatív tapasztalat, nyilván azt is elfogadom, de nyögve csinált indokokat a nem mellett nem szeretnék, így is elég nehéz ez a téma..


2021. jún. 7. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne érzelmi alapon dönts, mert az a legrosszabb! Ez nem olyan téma, ahol másokkal, akár pro akár kontra, ki leszel segítve, mert az egyik ebben hisz a másik meg abban.


Mérlegelj a körülményeid alapján, neked megéri vagy sem. Pl. milyenek a kórházi körülmények? Orvosod ajánlja vagy ellenjavalja? Hol élsz? Mennyire vagy vagy lennél kitéve a fertőzésnek? Ha elkapnád és bekövetkezne mondjuk a legrosszabb forgatókönyv, mi lenne a picivel, a várandósággal. Férjed/párodra számíthatsz?


Én a kezdetektől akartam az oltást, akkor is amikor még nem lehetett tudni, hogy terhesen ajánlott-e beadatni. De ez sosem az érzéselmekről szólt, és nekem sem érdekem mindenkire rátukmálni az oltást, aki mondjuk fél tőle, akkor meg pláne, ha orvosilag nem is javallott az egyénnek.


Ez egy kockázat becslés. Én tudtam, hogy olyan helyen ahol az emberek nem vigyáznak egymásra. A szülészetről is kellett vinni negatív tesztes kismamát, a covidosztályra, mert ott bennt elkapta. Úgyhogy nekem az oltás jelenti a kisebb kockázatot.

2021. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

31 hetesen kaptam az 1.oltást, 35 hetesen a 2.-at. 37.hétre szültem a kislányomat. Szerencsére semmi probléma nem volt. 😊


Én az 1.hullámban már elkaptam a vírust, mégegyszer nem szeretném, főleg hogy 1 év után is van következménye a tüdőmön. Emellett több alapbetegségem van.


Engem sokan támadtak amiért beoltattam magam, de mostmár nem érdekel, saját döntésem volt. A háziorvosom és a nőgyógyász is javasolta. Az influenza oltást is megkaptam, bár akkor még nem tudtam hogy terhes vagyok.

2021. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megyek holnap, és pont holnap leszek 15 hetes :D
2021. jún. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!