Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MI a tapasztalat H1N1 oltással...

MI a tapasztalat H1N1 oltással kapcsolatban? Kismamáknak érdemes beadatni? Most vagyok a 10. hétben.

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 22:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Sehol nincs ilyen hisztéria,mint nálunk.Az unokám kamionosként egész Európát bejárja.Nincs beoltva,és mindenütt úgy kezelik ezt is,mint az összes eddigi influenzát.Van ahol nincs is oltóanyag,de sehol nem oltanak be terhes nőket,csak ha ők kérik.

MInden gyógyszernek,így az oltásnak is vannak,vagy legalább is lehetnek mellékhatásai,amiről senki nem tud semmit.Ezek a mellékhatások sokszor csak hónapokkal,vagy évekkel később jelentkezhetnek.

Tapasztalatokat sem tud neked senki mondani,max azt,hogy az oltás után hogyan érezte megát.Még nem is szült meg,vagy csak mostanában olyan akit beoltottak.És ha elgondolod,hogy a több tízezer kismamából 5-6 beteg van,azok közül is az egyik alultáplát volt,és későn ment kórházba,amásik több mint,kéthete feküdt otthon 40 fokos lázzal,akkor nem csoda,hogy súlyos betegek,vagy meghalnak.Ha nincs semmilyen járvány,de pl.nyáron kimelegedsz és hidegvizet iszol,tüdőgyulladást kapsz,nem mégy orvoshoz,akkor is meghalsz.

Természetesen döntened neked kell.

2009. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Még mindig nem fogom olttatni magam. És a többség szintén nem. Egy egészséges immunrendszert nem támad meg semmilyen vírus, legalábbis jobban ellenáll bármilyen vírusnak! Az első válaszolóval egyetértek! 25 hetes
2009. dec. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Én a 11.héten beoltattam magam,a nődokim javaslatára.Mondjuk én inkább az oltás felé hajlottam,mint a nem oltás felé.főként azért mert van már 2 gyerkőcöm,és szeretném az ünnepeket nyugodtan eltölteni.Nem attól félni,hogy vajon elkapom-e?Ráadásul január körül fog tetőzni és az én véleményem szerint lesz még ennek a vírusnak áldozata(remélem nem lesz igazam).Akkor én már majdnem félidős terhes leszek,és nincs kedvem lélegeztető gépre kerülni,kockáztatva ezzel a saját és magzatom életét.Ráadásul nem akarom,hogy a fiaim anya nélkül nőljenek fel!Minden védőoltásban van kockázat amit szerintem lehet vállalni,azzal is kockázatot vállalsz ha nem oltatod be magad!

Szerintem mindenki mérlegelje a helyzetét és döntse el,hogy melyik kockázatot vállalja!

2009. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Kismamáknak szerintem nem kéne oltatnia magát.
2009. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Én még csak tervezem hogy újra babát vállalok, de beoltattam magam is a családom is.Már csak azért is amit 2-vel előttem válaszoló írt.

Tesóm babát vár neki kifejezetten ajánlotta az orvosa.

Minden oltásnak lehet/van mellékhatása, amik kötelezőek azoknak is, akkor a babád hogy fogod oltatni?

Én oltatnám magam a helyedben, de ez csak az én véleményem:)

2009. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Én oltattam. 35 hetes vagyok szegedi, pont most kell elkezdenem a klinikára járni (ami le van zárva)ctg-re+Szegeden egyébként is sok a beteg.( a barátaim közül senkivel nem tudok találkozni, mert szinte mindenkinek van valami lázas, torkfájós... baja, amivel nem ment orvoshoz, tehát nem lehet tudni mi az) Januárban fogok szülni, amikor állítólag tetőzni fog. A babám is így kap majd védettséget.
2009. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

ugyan mar ezt mondjak miota tetozni fog!tetozik novemberben most decemberben,valaki a januart mondja hadjuk mar!

Az elso valaszolonak teljesen igaza van.a baratnom kulfoldon el semmi riaszgatas nincs sehol csak nalunk!

a masik az osszes kismamanak volt eddig vmi baja nem azert haltak meg mert nem oltattak!

2009. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Terhesen legyengült állapotban van az immunrendszer,ezért is van annyi beteg kismama.Nálunk a szövődmények is súlyosabbak lehetnek,ezért én oltattam.
2009. dec. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Én nem oltattam, amíg állapotos vagyok, eszemben sincs!
2009. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Terhesen sajnos nem egészséges az immunrendszerünk így nekem sem nagyon alacsony a fehérvérsejt számom és vérszegény is vagyok.1 hete kaptam meg az oltást igaz rábeszéléssel mert eddig én sem akartam de mivel védettséget nyújt késöbb is a babának így csak ő miatta adttam be.Nehéz dolog ez de egy külföldön dolgozó embert nem lehett hasonlítgatni egy kismamával.....
2009. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!