Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok sav terhesség alatt...

A sok sav terhesség alatt mire utal?

Figyelt kérdés

Sajnos savval szenvedek már egészen a terhességem kezdete óta, olyan 10 hetesen már erős savam volt.


Korábban is voltak problémáim a savval, hébe-hóba, de nem okozott gondot a napi rutinomban.

Orvos azt mondta ha 12.hét után sem javul, akkor kapok rá gyógyszert,-de ez nem történt meg, vagy 18.hétig véres savat hánytam fel,olyannyira rosszul voltam hogy már enni alig bírtam.


Indoklás: Magnézium mellett szedek a vérnyomásomra is gyógyszert.. nem kell ennyi félét kapjak. Terhesség velejárója.


A terhesgondozós orvos küldött a szülészetre vele, azok pedig vissza a terhesgondozós orvosomhoz.. végül nem bírtam és elmentem a házi orvoshoz és kértem írjon fel valamit.


Kopogjam le,azóta is érzem van savam, -de jobb. Legalább hányásig nem fajul el, de fel-fel fut illetve gyakran fáj a gyomrom. Ezt már eltudhatom annak hogy lassan 30 hetesen a méhem nyomja a gyomrom vagy igaz az hogy hajasodik a baba?


Köszi a válaszokat.


2021. jún. 10. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Persze, egyre kisebb a hely, nyomja a gyomrod a baba, plusz terhesség alatt a hormonok miatt a gyomorszáj nem zár rendesen, ezért liftezik fel a sav. Ez a hajasodás csak népi hiedelem, semmi tudományos alapja nincs :)
2021. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a magnézium izomlazító, minden simaizomra egyformán hat. Nem csak a méhet lazítja el, hanem a gyomorszájat is, ezért tud a sav visszajutni a nyelőcsőbe. Ez a valós indoka.
2021. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A hajhoz semmi köze, az baromság. A lányomnál kb ép hogy beágyazódhatott onnantól égett a torkom, nevettem is, hogy utoljára terhesen égett, becsúszó baba volt.

Nekem már mensi előtt elkezd égni, szerinem akinek van hajlam a hormonnak is köze van hozzá.

2021. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a véres hányásra kaptam anno gyógyszertári savlekötőt 16 hetesen. Végig szedtem. Az életemet mentette meg.
2021. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőnél ülve aludtam.

Nem lett a gyerekemnek seggig érő haja.. 😂 Sőt 1 évesen is alig volt még mindig.

2021. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a salvus víz? Jó hidegre hűtsd le, és fél decit húzóra igyál meg. Kellemetlen sós íze van, de nekem sokat segített, főleg este, amikor vízszintesen feküdtem. Vagy még hideg kóla is Jól esett, de az ugye inkább mesterséges cucc. A salvus víz természetes.
2021. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!