Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hét múlva kell felvennem a...

2 hét múlva kell felvennem a 2. Pfizer oltást de terhes lettem. Fel lehet így venni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 11. 17:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%
Ti tudjatok...
2021. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
Sorba haltak meg a kismamàk covidban, mit kellene tennünk? Nem mindenki tud bezàrkózni..
2021. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
En speciel azért adattam be mert kötelezővé tették a munkahelyemen az oltást. Vagy oltatok vagy mehetek isten hirevel. Nem azért tettem mert annyira akartam. A másik pedig babát mar 2 eve szeretnénk es most fogant csak meg. Nem fogok várni mert 36 eves vagyok másrészt pedig igy is nehezen jött össze
2021. jún. 11. 20:24
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

12. hét után lehet beadatni,mert addigra már nem okoz gondot.

Munkahelyed jól tette, hogy kötelezővé tette.

2021. jún. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

Menj el tp-re és megoldva, főleg, ha várt baba és már nem 25 éves vagy. Nyugi a gyerek után járó ellátásokat nem a tp-ből számolják, ellátást sosem ellátásból számolnak, addig mennek vissza, míg nincs normál fizetés, úgy tudom másfél évre visszamennek.

12. hét után lehet beadatni, viszont 20-24. hétre alakul ki az idegrendszer, sok doki emiatt inkább utána javasolja, legalább ezt próbáld meg megvárni, főleg most, hogy nyár van és nincs olyan rossz helyet.

2021. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%
Az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző 3. hónap utolsó napjától kezdik el keresni a 180 bérezett napot. Ha a csed-et 2021.01.15-től szeretné igénybe venni, akkor 2020.10.31-től kezdik el keesni a 180 bérezett napot. Ha ebben az időben táppénzben részesül (pl. 9-es betegségi kód miatti veszélyeztetett terhesség), akkor ezek a napok "kiesnek" és addig mennek vissza, amíg nem találnak 180 bérezett napot. A "keresés" során azonban csak 2020.01.01-ig lehet "visszamenni".
2021. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontoztátok le a tp-t? 36 éves, azért megenegdheti magának, hogy pihenjen, így is majdnem beleesik a veszélyeztetett korba (37 éves kortól) többet dolgozott már, mint az átlag nő szülés előtt. Én ilyen járványhelyzetben ezt tenném, ha nem lenne járvány, dolgoznék normálisan hetedik hónapig biztosan.
2021. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A 2. oltáshoz jobb helyeken nőgyógyászati jóváhagyást kérnek. Szerintem nem érdemes felvenni az első trimeszterben, mert ilyenkor még eléggé rezeg a léc. Ha netalántán lenne egy lázas immunválaszod rá, az nem olyan jó.

A környezetemben ugyan nem lett senkinek reakciója a 2. Pfizer oltásra, de ők nem vártak babát. Én pl. túl későn kaptam az 1. oltást, a másodikat a 36. héten kaphattam volna meg és a nőgyógyász elzárkózott tőle, azt mondta, hogy várjuk meg a gyermekágy végét most már. Mert hogy a 36. hét után már bármikor szülhetek és ha pont akkor jönne egy lázzal járó immunválasz, ők nem akarnak azon gondolkodni, hogy most ez az oltástól vagy a szüléstől van-e...

Azt hozzátette (és ugyanezt említette a háziorvosom is), hogy előbb-utóbb erről az oltásról is kiderül majd, hogy hosszabb időt hagyva a két oltás között hatékonyabb lesz.

2021. jún. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az orvosodat
2021. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!