Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen, ha átestél a covid...

Terhesen, ha átestél a covid fertőzésen az első trimeszterben, beoltatnád magad?

Figyelt kérdés
7 hetes terhesen lettem covidos, ami már a 2.igazolt megbetegedésem volt, az első "hullámban" az elsők között betegettem meg, rá 1 évre terhesen pedig újra. Szerencsére nem lett rossz vége egyiknek sem, de 3-4 hétig rettenetesen beteg voltam. Most 21 hetes vagyok már a fiammal és ajánlgatják az oltást, sokan meg azt tanácsolták, hogy még ne. A háziorvosom 3 hónapot javasolt gyógyulás után, a védőnő szerint várják szülés utánig, mert védett vagyok, a szülésznő keresztanyám is azt mondta amit a védőnő, a nődoki azt, hogy ő nem támogatja, de ha szeretném, akkor várjak szeptemberig (6 hónap betegség után). Egyik alkalommal másik nőgyógyász volt, ő meg azt mondta már rég be kellett volna oltatnom magamat. Voltam fizetős antitest vizsgálaton 2 hete, ott még bőven sok antitestet mutattak ki. Igazából kicsit döntésképtelen vagyok ebben a helyzetben, mert féltem a babámat így, hogy át kellett ezt élnünk az elején, meg mi lesz ha pont akkor leszek beteg újra, mikor szülnék. Te melyik megoldást tartod a legjobbnak? Mit tennél?
2021. jún. 16. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Én átestem az első trimeszterben nagyon-nagyon enyhe tünetekkel. Beoltattam magam a másodikban, már a második oltást is megkaptam.
2021. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Ha sok pénzem lenne, akkor havonta mennék antitest vizsgáltara, és csak akkor oltatnám magam, ha csökken, vagy ha a terhesség vége felé aggódnék rajta, hogy nagyon le fog csökkenni az utolsó pár hétben, mikor már nem oltanak. Ha kevés pénzem lenne, akkor simán beoltatnám magam, mert valószínűleg nem jár nagy kockázattal, ellenben egy harmadik covid-fertőzés árthat a babának is (minél jobban benne jársz a terhességben, annál veszélyesebb a covid).
2021. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Minél kevesebb a beteg annál kisebb eséllyel leszel beteg.Ha meg bőven magas az antitested én max nyár végén újra megnéztem és utána oltatnam magam télre.
2021. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem oltatnék. De mivel én amúgy se oltatok semmiképpen terhesség nélkül se, így nem releváns a válaszom. A te szemeddel nézve azt tenném, mint a 3-as. Nem értem, miért van lepontozva. Jelenleg ugyanúgy sok antitested van, mintha oltott lennél. Miért kéne már ráoltatni tök fölöslegesen? Akik lepontozták(és engem is le fognak), meg tudnák magyarázni?
2021. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Igen, oltattam.

8 hetesen voltam covidos, még egyszer nem szeretnék terhesen az lenni. Ha ebben egy kicsit is segíthet az oltás, akkor már jól jártam.

2021. jún. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!