Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. hétben vagyok a kisbabán...

A 12. hétben vagyok a kisbabánkkal (11+1) és 2 napja kis mennyiségű barnás folyásom van. Nem minden esetben lesz rossz a végkifejlet? Tudnátok tanácsolni valamit, hogy mi segíthet, esetleg nektek is volt hasonló?

Figyelt kérdés
Hétfőn van időpontunk kombinált tesztre, ott az uktrahangon úgy is lehet majd látni a picit, de addig is kicsit megijedtem, mert éveket vártunk már a babára és nagyon féltjük.

2021. jún. 19. 05:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ügyelet?
2021. jún. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Menj el most az ügyeletre. Megnézik a babát, és progeszteront tudnak felírni (az akkor használ, ha azzal van gond). Ezen kívül sok magnézium és fekvés - ennyit tehetsz.
2021. jún. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Menjetek be az ügyeletre. Ha esetleg progeszteron hiány,azt tudják kezelni

Minden jót kívánok :)

2021. jún. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rögtön dokihoz mentem,írt utrogestant.
2021. jún. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Én is azonnal ügyeletre mennék. Nekem sajnos így kezdődött a vetélésem 11 hetesen. Ez nem jelenti azt, hogy veled is így van, de szerintem ne várj hétfőig.
2021. jún. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 20.hétig 7x volt vérzesem, barnázásom.

De egyik alkalommal sem vártam napokat, hanem azonnal kórházba mentem az ügyeletre. Igaz egyik alkalommal sem láttak semmit, vélhetőleg hajszálerek pattogtak el. De nem tudtam volna nyugodtan ülni otthon.


25hkm

2021. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a második babával volt többször pár napig barnázás (sőt egyszer rózsaszín vér is kis mennyiségben). Úgy, hogy én alapból kaptam progeszteront a pozitív teszt után. Az elsőnél rögtön hívtam a dokit, meg is nézett, semmit nem talált, azt mondta, valószínűleg csak a hajszálerek gyengesége miatt van, emelt dózisban ajánlott C-vitamint, azt mondta, ne ijedjek meg pecsételéstől, nagyon sok esetben nem jelent rosszat. A para a nagy mennyiségű vérnél van, amihez görcsök is társulnak.

A második ilyen alkalommal ezt mondogattam magamban, és csak pár nappal később mentem el a dokihoz, amikor nem múlt. Akkor ugyanúgy nem talált semmi különösebb okot. Ez már 11 hetesen volt nekem is.

Azóta szerencsére nem volt, már 23 hetes a pocaklakó.


Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem feltétlenül jelent rosszat vagy bajt, de mindenképp jó, ha lát doki.

2021. jún. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem próbálj meg megnyugodni! Lehet hogy csak egy kis ér pattant meg, vagy a placenta tapad nagyon lent. Az mindenképpen jó jel, hogy csak kevés barnás vérzés. De talán mindenképpen érdemes lenne bemenni ügyeletre, addig úgyse fogsz megnyugodni.

Hány hetesen volt az előző ultrahangod?

2021. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kötelesek megvizsgálni, nekik nem okozhat gondot, ha bemész vizsgálatra, hisz panaszod van.

Akármi lehet, inkább menj be feleslegesen 5x, mint egyszer ne menj be és baj legyen.


Én sima hasfájás miatt mentem be (voltak korábbi terhességgel nagy bajok), nagyon lelkiismeretesen vizsgáltak két naponta, hogy kiszűrjék van-e probléma.

A kismamákra nagyon odafigyelnek!

2021. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd megírod, hogy mi lett veletek kérdező?
2021. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!