Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye elég a 4 pecsét a kisköny...

Ugye elég a 4 pecsét a kiskönyvbe?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nagyon nem akarok járni a védőnőhöz, engem nem küld semmilyen vizsgálatra, hülyén hangzik talán, de semmi pluszt nem ad. Csak megnézi a leleteimet, beirkálja őket, vérnyomást, súlyt, vizeletet néz és megkérdezi, minden rendben van-e. Na most otthon van vérnyomásmérőm, mérlegem, vettem csíkokat a vizelethez, hogy néha én is megnézzem, sőt még cukormérőm is van. Minden egyéb vizsgálatot, ami kötelező és ajánlott, magánrendelőben intézek egy helyen: labor, belgyógyász, nőgyógyász. Ha bármi lenne, akkor be tudok menni erre a helyre, mert mindig van ügyelet.

Eddig van két pecsétem a védőnőtől, még nem vittem az orvosomhoz a könyvet, így még tőle nincs.

Kérdésem, elég-e a 4 pecsét? Az összes a védőnőtől kell, vagy lehet az orvosaimtól (bel-, nődoki)? És min. mennyi szükséges a védőnőtől? Mert a dokikkal nem lesz probléma.

Volt más is úgy, hogy keveset járt a védőnőhöz?


2010. aug. 26. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha rendszeresen jársz a saját orvosodhoz, akkor bőven elég a védőnői 4 pecsét. A szülés után úgyis a kórház is ad igazolást, hogy részt vettél terhesgondozáson. Nekem is csak 4 védőnői pecsétem volt, így is megkaptam az egyszeri anyaságit.
2010. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk havi egyszer kötelező a védőnőhöz menni. Egyébként amit leírtál, hogy miket csinál, ez pont jó, neki ennyi a dolga és nem több!!

A védőnő onnantól kap fontosabb szerepet az életben, ahogy megszületik a babád, akkor az első 6 hétben hetente házhoz megy, inkább próbálj vele jó kapcsolatot kialakítani, mert szorulhatsz a segítségére majd.

2010. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És ha csak 2 vagy 3 pecsétem lesz a védőnőtől, a többi pedig az orvostól, az nem jó? Vagy mind a 4 a védőnőtől kell?

Tudom, hogy ennyi a dolga a védőnőnek, de ha bejön a hideg-mmegfázós, stb. időszak nem szívesen járok be a háziorvosi rendelőbe, ahol egy egész köhögő tömeg ül orvosra várva:) Ilyenkor terhesen amúgy is picit gyengébb a szervezet védekező képessége.

Amúgy is, mint írtam, minden vizsgálatot megkapok a terhesgondozáson, ahova járok, és az ottani leletek eredményeit az orvosom is be tudja írni a kiskönyvbe. Persze, ha megteheti, ezt nem tudom.

2010. aug. 26. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

A 4 pecsét azt jelenti, hogy 4 alkalommal megjelentél terhesgondozáson. Teljesen mindegy, hogy a terhesgondozást a védőnő, vagy a doki csinálta, lényeg, hogy legalább 4-szer voltál. Nekem pl. a védőnőtő egy darab pecsétem nem volt.

És a pecsét egyáltalán nem számít, mert nem a kiskönyvet küldöd az anyasági igényléshez, hanem a dokid által kiállított igazolást. Vagyis ha a doki kiállítja neked, akkor pecsét sem kell.

2010. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nem az a lényeg, ki adja a pecsétet, igazolást, hanem az, hogy legalább 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson. Hogy e ezt az orvosodnál vagy a védőnőnél teszed, mindegy. A kórház úgyis ad igazolást, ha az ottani orvoshoz jártál. Én azért nem mentem túl sokszor a védőnőhöz, mert a dokim (épp, mint a tiéd) mindent elvégzett. A védőnőnek igazán a baba megszületése után lesz veled dolga, addig segíthet... Hogy mennyire lesz jó a kapcsolatotok, nem a terhesgondozáson fog eldőlni, nyugi :))))
2010. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:) Most megnyugodtam, így sokkal kényelmesebb lesz.
2010. aug. 26. 10:44
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk pl. a védőnő nem is pecsétel. Eddig a dokimtól van 5 pecsétem, meg egy a háziorvostól. A nőgyógyásztól meg azért 5 van, mert 2 UH és 3 vizsgálat volt, és külön pecsételi.
2010. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom,hogy a 4 pecsét elég,bár én amiatt izgultam,mert azt mondták,hogy a nőgyógyásztól kell a 4 pecsét ami alapján az anyaságit kapom,de eddig még egyszer sem pecsételt a doki,pedig voltam nála 4x már...:S

A védőnőtől már 2 pecsétem van,jövőhéten lesz a 3ik,a házi orvosomtól meg van szintén 2...:)

A válaszokat olvasva megnyugodtam,hogy akkor nem lesz gond az anyaságival..:)


23 hetes km.

2010. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjátok már! Mi rosszat írtam????? Nem értem! 4 gyereket szültem, nem szaladgáltam havonta a védőnőhöz, mégis minden rendben volt, a kapcsolatunk is jó... Aki lepontozott, legalább jó napja van emiatt?????
2010. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!