Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég a kiskönyvbe a fogadott...

Elég a kiskönyvbe a fogadott dokitól a 4 pecsét?

Figyelt kérdés
Az anyaságihoz kell, hogy meglegyen a 4 pecsét. De valakitől hallottam, hogy a körzeti nőgyógyász pecsétje kell, a fogadott doki pecsétjét nem fogadják el. Igaz ez? mert én nem szeretnék a körzetbe is menni.
2010. júl. 26. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem mindegy,csak nődokitól legyen.
2010. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 kriszta pocok ***** válasza:
37%

Szia!

Elég a saját orvosod pecsétje, illetve a védőnőhöz mikor mész, ott is kell kérni pecsétet,az is 4 alkalom meg kell hogy legyen.

Én az előző terhességemnél se voltam a körzeti nőgyógyásznál, illetve most se voltam, és nem is fogok menni.

szia

33+5 hetes km.

2010. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

A védőnőtől nem kell egy darab pecsét se, nem tudom, hogy ezt ki és milyen szándékkal terjeszti.

A törvény teljesen egyértelmű.


Elég a saját dokidtól, én sose voltam körzeti dokinál.

2010. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, mindháromnál a kórház főorvosához jártam havi, majd 2 heti rendszerességgel vizsgálatra, nála is szültem.

DE: Az ő pecsétjeit nem fogadták volna el, hanem nálunk igenis kellett menni havonta a védőnőhöz, aki kijárt azokhoz a kismamákhoz, akik amúgy nem jártak volna nőgyógyászhoz. Nekem is az ő pecsétjei számítottak csak!!! Ez már 11 évvel ezelőtt is így volt felénk.

2010. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a vége kicsit zavaros.


Szóval a védőnő rendelőjében rendelt a körzeti nőgyógyász, és ott találkozott vele minden kismama, de akinek volt fogadott orvosa, annál hüvelyi vizsgálatot nem csinált, csak megnézte a hasat, pecsételt és kész!

2010. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez régiónként eltérhet, mert pl. nálunk a háziorvostól kellett négy pecsétet kérnem és a belgyógy. vizsgálatot is ő végezte.
2010. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem tér el régiónként, ugyanis törvény vagy rendelet szabályozza, amit az Országgyűlés vagy a minisztérium alkotott meg. Most nincs kedvem megint rákeresni, én már megtettem... Mindenhol ugyanúgy van, a nőgyógyásztól kell a pecsét, aki bárki lehet. Mindenki ugyanoda küldi be az igényt és ugyanúgy birálják el, tehát olyan nincs, hogy védőnőtől, fogorvostól, körzeti nőgyógyásztól, helyi péktől KELL a pecsét.
2010. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Most akármit mondasz, NEM ÉN TALÁLTAM KI HOGY A HÁZIORVOSTÓL KELL A PECSÉT! Engem oda küldtek, az alapján állították ki az igazolást és az alapján kaptam a támogatást. Én csak annyit tudok mondani, hogy nálam hogy történt!
2010. júl. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Én meg úgy tudom, hogy majd a védőnő ad egy papírt, amin a szülészed igazolja, hogy megjelentél nála a kötelező minimum 4 alkalommal és azzal veheted igénybe az anyaságit.


Koraszülés esetén pedig 1 is elég.


De kérdezem: egy védőnőnek mióta kell hogy legyen pecsétje? Az csak a doktori címmel rendelkezőnek van nem?


Engem is foglalkoztat most ez a dolog, de az ezelőtti terhességemnél 2008ban így volt - védőnő adja a papírt, a dokiddal aláíratod és mész igényelni, de oda nem kell a kiskönyved..

2010. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

15:53-as vagyok.


Nem mindegy, hogy melyik nőgyógyász pecsétje! Nálam 3-szor is így volt, 11 éve, 8 éve, és 2 éve! Az orvosnak van gondolom valami szerződése, hogy ezt az adott dolgot Ő felügyeli, az ő pecsétje számít, hiába volt nekem a kórház főorvosa a nőgyógyászom, hiába volt tőle 20 pecsétem, semmire nem mentem volna vele. A másik, a körzetbe kijáró orvos 4 db pecsétje kellett. Miután megszültem, a kórházban az én orvosom a kollégája pecsétjét kereste a kiskönyvemben, megvolt a 4, leigazolta a dátumokat, aláírta, és küldhettem a MÁK-hoz.

2010. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!