Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25.héten túl korai vásárolni...

25.héten túl korai vásárolni a babának?

Figyelt kérdés

Már pár hete kinéztem egy babakocsit. Szerettem volna megrendelni. Viszont a környezetembe mindenki kezdi s végzi hogy még korai, ráérsz még stb. Egyik a babona miatt a másik mert épp ő így csinálta.

Semmit nem vettem még a picinek. Még egy kis bodyt se. Elég nehezemre esett megállni.



2021. jún. 24. 06:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Nekem ekkorra már mindkét gyerekemnél megvolt a kiságy, babakocsi, vettem/kaptam ruhákat. Ezeket a buta babonákat ideje lenne már elfelejteni.
2021. jún. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De jó hogy van még aki így gondolja.

Köszönöm😊

2021. jún. 24. 07:04
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

25 hét 4napnál járok.

Semmit nem vettem még szó szerint.


Van egy fiam (tőle nem tettünk el semmit) vele is a 34.héten kb 1 körrel lett bevásárolva minden (addig dolgoztam)


Benne vagyok egy babás csoportban, októberben akik szülnek. Kb mjndenki ufónak néz emiatt.

2021. jún. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy korai!

Mind a két babámnak 18 hetesen tudtuk meg a nemét, onnantól folyamatosan vásároltam.

Az első babám a vártnál egy hónappal hamarabb érkezett, tök sok minden hiányzott, így a másodiknál már nem kockáztattam, 25. héten már a szobája is kész volt, 34. hétre meg minden meglett!

Vásárolj csak nyugodtan!

2021. jún. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nálunk az a helyzet hogy időközbe építkezünk...közbe dolgozunk. Épp hogy szülés előtt betudunk költözni. Akkor azt se fogom tudni hogy mi utan futkossak. Ezért gondoltam hogy pár dolog ha meglenne sokkal egyszerűbb lenne majd. Le lettem hessegtetve.
2021. jún. 24. 07:09
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem korai. 25 hét után? Ne viccelj :) Kezdj el vásárolni, ne hagyd a végére. Ne úgy legyen, de ha hamarabb jön, akkor fogtok kapkodni? A babonás rokonokra nem kell hallgatni. Nem attól lesz baj, mert vásárolsz valamit. Mi a 19-20 hét körül kezdtük el. Ja, meg az se mindegy, hogy eloszlik-e a kötség vagy sem, illetve nem biztos, hogy már nagy pocakkal sok kedved és energiád lesz boltról boltra járkálni.
2021. jún. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
25 hetes vagyok. Szinte mindent megvettünk már a babának. Mi is akkor kezdtünk el vásárolgatni amikor megtudtuk a nemét. Èn nem akartam mindent a végére hagyni, nyugodtabb vagyok így. A nagynál is ugyanígy csináltam.
2021. jún. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Mivel költözés előtt álltok, így csak macera lenne mindent ide-oda hurcolászni, DE ha a kiszemelt babakocsid már megvan, azt mindenképp megvenném csak nem csomagolnám ki, de az nem baj ha megvan. Tehát a véleményem hogy alapjába véve simán lehetne már vásárolni, praktika szempontjából pedig inkább várj a költözésig. Ha pedig tényleg éppen hogy be tudtok költözni, tehát pl 38-39-hét körül, akkor viszont most vedd meg, ha ígyis úgyis a jelenlegi lakóhelyetekre fog menni a cucc.
2021. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a gyerek anyja, szuper, ha mások próbálnak segíteni, de a döntést nem nekik kell meghozniuk, hanem nektek. Ezt jó, ha mielőbb megtanulod, sokkal könnyebb lesz később kezelni a dolgokat (jellemzően ahány emberrel beszélsz, annyi féle "tuti" tanácsot fogsz kapni bármiről is legyen szó). Mosolyogj, bólogass ha adnak tanácsot és mondd, hogy köszönöd, ti majd eldöntitek/már eldöntöttétek.
2021. jún. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi megcsináltatjuk a kromoszóma vizsgálatot 2 hét múlva, abban benne lesz feketén-fehéren, hogy egészséges-e és mi a neme, ezután pedig ha minden rendben azonnal elkezdünk vásárolni, apránként, ráérősen, alapos kutatómunka után.

Az első gyereknél elkövettük azt a hibát, hogy az okosokra hallgatva nem vásároltunk sokáig babonából, ugyebár, aztán a végén az utolsó hónapokban kellett fejvesztve rohangálni ezért meg azért, tiszta stressz volt akkor kutatni, beszerezni, matekozni, na ezt mégegyszer nem köszi, úgyhogy tojd le mit mondanak és nyugodtan kezdd el megvenni amit jónak látsz.

2021. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!