Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai kb 16 hetesen elkezdeni...

Korai kb 16 hetesen elkezdeni vásárolni a babának?

Figyelt kérdés

Most 14 hetes vagyok. 85%-ra mondták a nemét a genetikain, 16 hetes uh-n jó eséllyel megmondják. De ettől függetlenül is csomó minden van, amit nemtől függetlenül meg lehet venni, pl kiságy, babakocsi.

És nem döntök könnyen, csomó helyet be kell járni, mindent megnézni, megfogdosni, hogy milyen az anyaga, a minősége, az ára... 2 hetente hétvégén van csak ilyesmire idő. A nézelődést már elkezdtük, de hamarosan elkezdek vásárolni is.


A babonák nagyon hidegen hagynak.

De újabban találkoztam a neten több helyen olyan felfogással is, hogy csak 24-30. hét után szabad elkezdeni vásárolni, meg olyannal is, aki szülés előtt csak azt veszi meg, amit bevisz a kórházba, aztán az első hetek rohangálással, vásárlással telnek (????).


2019. jan. 13. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt mondod babonák hidegen hagynak, akkor miért ne vásárolhatnál?

A baba azt a 40. héten is meghalhat, a legkritikusabb 12. héten túl vagy.

Persze vannak rémtörténetek ami sajnos mindenkivel megtörténhet. Az egyik ismerősöm tavaly 34. héten nem érezte mozogni a babát , kiderült megvan halva. Már mindene megvolt , teljesen be volt rendezve a szoba. Hónapokig nem tudott bemenni a szobába.


Én is elég hamar elkezdtem vásárolni , mert olyan vagyok mint te én mindent jól átgondolok, kutatok. Pl. hat hónapba telt még eldöntöttem ilyen babápolási terméket fogok használni ( Bőrgyógyászaton dolgoztam annak idején tehát a gyógyszertári vacak nem volt opció).

2019. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még mindig az első válaszoló vagyok.

Szoktam nézni vlogokat, minimalista családokról ( amerikaiak főként ), És ha belegondolunk, igazából olyan sok minden nem is kell egy babának csak szeretjük túlzásba vinni.

Ami mindenképp kell egy autósülés, hisz haza kell hozni a kórházból. De ezt ugye lehet kölcsönkérni is. Az első pár héten még annyira kicsi , hogy alszik mózeskosárban , pl. a babakocsi Mózesában. Tehát még ágy sem kell igazán az első hetekben. Valaki hordozni akar , akkor babakocsi sem kell. Kiskád is felesleges , hiszen a legkisebb lavórban elfér, az első hetekben sima vízzel érdemes fürdetni, játékok csörgők sem kell. Páa ruha, és egy takaró, pelenka. Popsitörlő sem hiszen a legegészségesebb a víz alatt lemosni.Úgyhogy abban sincs semmi, ha valaki után szándékozik vásárolni, nem kell ezért lenézni senkit.

2019. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elkezdhetsz vásárolni, de szerintem még ne ruhákat, a baba neme még háromszor változhat a soron következő UH-k alkalmával, 12 hetes UH adatra hagyatkozni nagyon rizikós.


Sajnos igaz, hogy a babával bármikor történhet valami, emiatt kár lenne mindent a végére hagyni, nem is szabad.


Én személy szerint a 18. heti UH után szoktam átgondolni, hogy mi kell, mi nem kell az új kistestvérnek, viszont ez inkább babona, mint tudományos álláspont.

2019. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ruhákat csak az utolsó hetekben akarok venni :) Abból valószínűleg rengeteget fogunk még addig kapni, lehet, hogy vennem se kell :D

Kiságy, matrac, ágynemű, babakocsi, hordozókendő, légzésfigyelő, bébiőr, sterilizáló stb... Ilyesmikre gondolok első körben. Ezek pedig nem függnek nemtől. Babakocsiból is uniszex színűt szeretnék.

2019. jan. 13. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Én pl kicsit babonás vagyok (semmi másban nem, csak a gyerektémában), de apránként mi is elkezdünk a 20. héttől nézelődni, vásárolgatni. Egy dologban szegtem meg ezt, mert egy övterelőt vettem magamnak a 15. héten.

Viszont légzésfigyelőt, mellszívót, babamérleget, ilyesmit szerintem simán el lehet kezdeni megveszegetni.

2019. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5-ös, az övterelő pont rossz példa, mert azt a terhesség elejétől érdemes hasznáni. Az a terhesség miatt kell, nem babakellék, mint a kiskád. 😊
2019. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18 hetes vagyok, már sok mindent vettünk, jobb apránként, ruhákat is szerintem, nem egyszerre kell kiadni annyi pénzt.
2019. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok babonás. Ha olyan kedvem volt elmentem nézelődni, általában vettem valamit. Pl 17 hetesen kiságyat. Ennek ellenére még 36 hetesen is vásárolni mentem, mert ez-az hiányzott. Nekem jobban esett így, hogy apránként szereztünk be mindent.

Úgyhogy szerintem nem korai de ha korai se foglalkozz vele, babonás se vagy, szeretnél is már, miért ne? :)

2019. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, mindegyiknek vásároltam kezdetektől. Semmi baj se lett :) (ez nem ettől függ).

Most ikreket vártam, szintén nekiláttam a vásárlásnak időben, hiszen két baba esetében főleg nem mindegy , hogy egyszerre kell e ikerbabakocsit, két kiságyat és mindenből kettőt beszerezni...

Sajnos elveszítettük őket közel 30 hetesen :(

Nem mesélem el, micsoda kín az összes holmijukat eladni, eltenni vagy tovább ajándékozni.

De a kérdésedre válaszolva , nem nem korai szerintem, bár én ha véletlen még egyszer lesz gyerekem, 36.hétig tuti várok mindennel, addig inkább gyűjtögetem a pénzt egy alszámlára.

2019. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!