Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki ivott alkoholt a terhesség...

Aki ivott alkoholt a terhesség alatt, mennyit és milyen rendszerességgel tette? Lett bármilyen negatív következménye?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, ha van olyan, aki esetleg nem hagyta el teljesen, hanem bármilyen kis mennyiségben fogyasztott a terhessége alatt.

2021. jún. 24. 19:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Ha itt most arra vagy kiváncsi, hogy egy alkoholista nő, hogy oldotta meg a függőségét terhesség alatt, akkor nem fogsz túl sok pozitív választ kapni.

Egy barátnőm egyébként azt hiszem naponta ivott kb 2dl vörös bort, a nőgyógyásza ajánlásával.

2021. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Én egy nőt ismerek aki ivott rendszeresen (és cigizett) 20+ hetesen elhalt a terhesség, nem tudom ettől, vagy egyéb oka volt.
2021. jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Inkább arra lennék kiváncsi, hogy valaki ivott e elvétve kisebb mennyiségű alkoholt és ezzel kapcsolatban mik a tapasztalatai? Mert kutatás nyilván nincs a témában, hisz senki nem fog alkohollal itatni kismamákat egy kutatási eredmény kedveert, de már megszületett babak anyukai, akik névtelenül hajlandóak írni a saját tapasztalataikrol, bár valid mintanak nem számít, de tanulságos információ lehet.

Semmiképp nem a terhesség alatti alkoholfogyasztással kapcsolatos vélemenyekre vagyok kiváncsi, nem vitafórumot szeretnek indítani, hanem saját tapasztalatokat olvasni olyantol, aki megosztja.

2021. jún. 24. 20:34
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Ismerek olyat aki ivott 1-1 pohár bort terhesen. Mondjuk heti egy alkalommal.

Igaz elég problémás a gyereke, de egyáltalán nem biztos, hogy attól a minimális mennyiségű alkoholtól.

2021. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Az egyik (volt) barátnőm ivott terhesen(szerinte nem rendszeresen). 3 évesen még nem beszélt a fia, inkább csak morgott, de végig levolt maradva a fejlődésben. Korához képest későn jött a stabil ülés, a járás, kb 11 hónaposan még úgy mászott, hogy közben végig dőlöngélt.

Azóta nem tudom, hogy mi van vele, egy ideje megszakadt a kapcsolat.

2021. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem több nő van, aki dohányzik a terhessége alatt, mint aki iszik.
2021. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Én sört ittam , néhány kortyot az alkoholosból , és sima mentes komló alapút, mikor elefánt bokám lett a víz miatt 30.hét körül.

3 napig volt csak olyan :)

Más egyebet,negatívat nem érzékeltem ennyi miatt.

2021. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
34 hetes terhesen egy utazás alatt ittam meg 2-3 deci minőségi fehérbort (persze nem egyszerre ezt a mennyiséget, hanem arra a pár napra leosztva) azon kívül néha 1-1 korty a férjem söréből. Makk egészséges a gyerek.
2021. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Én a terhességem alatt nyáron ittam heti egyszer egy fél pohár sört,mert jól esett. :) Szülés után viszont heti kétszer-háromszor is ittam egy dobozzal hol szüzet hol simát.. lett annyi tejcsim hogy még! :)
2021. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
9-es vagyok,4200grammal és egészségesen született,még túl is hordtam. Már 8 éves :)
2021. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!