Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki ivott alkoholt a terhesség...

Aki ivott alkoholt a terhesség alatt, mennyit és milyen rendszerességgel tette? Lett bármilyen negatív következménye?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, ha van olyan, aki esetleg nem hagyta el teljesen, hanem bármilyen kis mennyiségben fogyasztott a terhessége alatt.

2021. jún. 24. 19:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Alkalmakkor ittam egy deci vörösbort (szigorúan azt, pedig amúgy nem szeretem a vöröset, én a fehéret kedvelem inkább :D De az a mondás ugye, hogy a vörösbor az egészségesebb, és úgy voltam vele, abból legalább nem akarok majd sokat inni :D ), meg évfordulónkkor egy pohár pezsgőt. Semmi baja nem lett a babának, tankönyvi méretekkel született, azóta is tankönyvi ütemben fejlődik és szerintem olvasta a könyvet a pocakomban, mert kb mindent (is) az "elvárásnak" megfelelően csinált eddig végig :D A tökéletes átlagot hozza, ha valamilyen mozgás 4-7 hónapos kor között jellemző, akkor ő 5,5 hónaposan kezdte el. Egyébként egészséges és látszik rajta, hogy nagyon kis okos, huncut kislány :) Pedig még csak 11 hónapos, de már most igazi rosszaság. Lehet az alkalmankénti rosszalkodásom miatt, a fene se tudja :D :D :D
2021. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

Én 6 hós terhesen nagyon megzuhantam, nem tudtam hetekig enni, aludni, néha ittam egy pohár bort, rosszabb napokon kettőt a kis pohárral, nem ilyen angol módra három decis pohárból. Ez egy hónapig tartott kb és ebben a hónapban összesen két doboz cigit is elszívtam, nem vagyok rá büszke, de ez van. Hálistennek semmi jelét nem látom a gyereken, pedig fogytam abban a hónapban 5 kilót.

Ez volt anno a kérdésem

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megcs..

Ez volt a kérdésem anno.

2021. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó ,azóta milett?
2021. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Külön vagyunk. Azóta már elfogyasztott még egy nőt, ilyen 1-2 hónapos viszonyt. Néha könyörög, hogy kezdjük újra, néha hónapokig semmi közeledés.

Volt már, hogy elgyengültem és itt aludt többszt is, de össze nem jöttünk és nem is fogunk, nagyon fáj még mindig.

Gyerekekkel segít azért, de persze ez így nem olyan. Hiányzik sokszor, de nem akarok magamból hülyét csinálni.

Sokszor elgondolkodom, mi lenne most ha nem látom meg azt az üzenetet.

2021. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó hogy megláttad.
2021. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%

A végén előfordult ( orvosi javaslatra)

Vörösbort ittam..


Semmi nem történt.

2021. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

Az orvos az egyik vizsgálat után egy üveg gyengébb likőrrel küldött haza, hogy igyak egy-egy felest, ha még mindig görcsölnék.

Ha nem használt volna, a kórházban kaptam volna infúzióban alkoholt.

36. hét, halálhír és teljesen nyitott méhszáj, nagyon erős jóslók. 38. hétig húztuk.

2021. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

kb. az összes felmenő a családunkban? Legalábbis amikor terhes lettem engem mindenhol, anyósnál, párom nagymamájánál, anyukám, saját nagyim kínálgarak 1-2 deci borral, hogy ennyit ők is ittak akkoriban, ez még nem árt.

És tényleg. Nincs fogyatékos, vagy beteg, vagy visszamaradott gyerek a családban.

🤦

Én ennek ellenére nem ittam inkább.

2021. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
Én néha kis bort, sört, pezsgőt (1-2 deci) egészségesen született 4200g al a fiam, most 1 hónapos múlt :)
2021. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%
Az alkohol hatása a gyerekre nem csecsemőkorban derül ki, hanem folyamatosan az élet során, főleg az első 2 évtizedben. Agyi, idegrendszeri hatások lehetnek, ami viselkedésben, tanulási képességekben is megjelenhet. Egyébként most a korona miatt, hogy mindenki állandóan alkoholos kézfertőtlenítőket dörzsölt magába, kb. mindenki ki is volt téve egy minimál alkoholnak. Erre voltak már tanulmányok korábban, hogy mennyi szívódik fel ezekből és azt találták, hogy a felszívódó részt nem lehet megkülönböztetni attól, ha valaki szájon át visz be alkoholt. A vizeletben ugyanolyan bomlástermék formájában jelenik meg a bőrfelületre bedörzsölt, mint a megivott.
2021. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!