Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális vajon ennyi hízás a...

Normális vajon ennyi hízás a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Első babámat várom.

172 cm vagyok és 59 kilóval kezdtem. Aktívan sportoltam előtte. 13 hetes korában kezdtem el mozogni újra, addig picit barnázgattam, ezért nem javasolta az orvos.

Most járok a 18. hétben, és 63 kg vagyok. Hasam nem túl nagy, egyáltalán nem vagyok vizes. Odafigyelek, hogy mit eszek. Ami aggaszt, hogy azt veszem észre, hàjasodom!! Mintha a gyarapodás nagy része zsír lenne rajtam. Nagyon zavar.

Pedig heti négyszer tornázok és tudatosan is étkezem.

Normális ez vajon? Utána le fogom tudni ezt dolgozni?

Mások mennyit szedtek fel?



2021. júl. 6. 20:20
1 2
 1/16 anonim válasza:
6%
Nem.
2021. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
4 kilót szedtél fel a 18. hétig. Hogy lenne már sok… ha 10 lenne mar most na az sok lenne
2021. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a 4 kg nem sok. A háj zavar, ami csípőtájon meg a combom oldalán jelent meg. De vajon mitől??

Ez hozzá tartozik a terhességhez?

2021. júl. 6. 20:44
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Kell a zsír

Persze nem kell “zsírdisznónak” lenni


Az egészséges terhesség esetén szükséges valamennyi tartalék.

Egyrészt az idegpályáknak😅 de komolyan

A szoptatáshoz.

Terhesség alatt pedig a megnövekedett súly ( szimplán a baba, méhlepény, magzatvíz, víz, és vér) nagyon fájdalmas tud lenni, ha nincs kicsit kipárnázva az ember.

Ha odafigyelsz, akkor utána hamar lemegy.

Nekem 16 kg is 3 hónap alatt lement ügy, hogy minuszban voltam.

2. Terhességnél fennragadt 10 kg.. de magamnak köszönhettem, mert totál elengedtem magam, mert elbîztam magam az előző tapasztalatain.


Szóval 12-4 kg a normál hízás a végéig, akkor szülés után 1-2 kg marad, ha az ember normàl súlyban volt.

2021. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

1. Baba: nem hiztam semmit. Fogytam.

2. Baba: 36!! Kg-ot hiztam de abból kb 25 lement egyből szülés utan.

Én ha újra kezdhetnem a masodikkal, tuti nem hagynám így elfajulni a dolgot és ebbe beletartozna, hogy az első 2 trimeszterben sztem nem nagyon kell hizni. Vagy úgy mondom..az is normális ha valaki nem hízik.

2021. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, és a 36 kg hogyan jött össze?

Kívánós voltál ennyire?

2021. júl. 6. 21:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 168 cm vagyok, 59-ről indultam és most 62 körül járok 18 hetesen, szóval kb mint te :) Kis plusz zsírocska ilyenkor normális, a hormonok miatt jobban tartalékol a szervezet. De mondjuk vizet is, ha úgy van, szóval nem biztos hogy zsír. Én például most ebben a melegben szedtem fel 1 hét alatt 2 kg-ot, de inkább víznek gondolom, meg a méhem is mintha hirtelen óriásira nőtt volna. Szerintem nem gáz ennyi súlygyarapodás 18 hetesen, de lehet csak azért mondom mert én is ennyit szedtem fel :D Biztos csinos vagy, ne izgulj most ezen. Majd szülés után leadod azt a pár kilót ami nem tetszik :)
2021. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

5

Ha az első terhességed alatt fogytál, akkor minimum 20-30kg plusz volt rajtad indulásnál.Amellett normális semmit sem hízni.

Terhesség alatt a 7-12kg mondják normális,egészséges mennyiségű hízásnak.


18.héten 4 kg hízni kb átlag.Ha normálisan, tudatosan táplálkozol, akkor tudod hogy nem zabálsz innentől ez nem tőled függ.Ha hajlamos vagy vízvisszatartásra akkor pld az is tehet hozzá, hogy esetleg gyorsabb ütembe ,,hízz", de a víz szülés után nem sokkal lemegy majd.

Amúgy te nem tudtad, hogy terhesen hízak a nők?

2021. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom. En egyáltalán nem szedtem fel zsírt így azt mondanám, hogy neked az aktív sport hiánya miatt jobban tarol a szervezeted. Mindegy igazából, mert majd leadod terhesseg után. Összesen 10 kg-nal több hízás nem igazán indokolt. Max 15 ha nagyon sovány voltál. És akkor az kb le is fog menni.
2021. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5 vagyok. Kb 8kg felesleggel indultam az első terhességben és 5 kg-ot fogytam. Szóval nem volt rajtam 20kilo akkor de dietaztam mert cukros vtam.


A másodiknal rengeteg víz volt rajtam és kb 10kg maradt meg mint zsir. Sajnos így most legalább 15kiloval vagyok több, mint amennyi lenne a BMI szerint a normális súlyom. Nekem még csak le sem megy a szoptatasnal.. Hát ez van.

2021. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!