Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit híztatok eddig? Ez...

Mennyit híztatok eddig? Ez vajon normális ? Mire számíthatok ?

Figyelt kérdés
Most vagyok 15 hetes kismama, 62/163 rol indultam és most 65, 5 vagyok...tehát eddig 3,5 kg jött fel...kicsit félek,hogy ha ilyen iramban haladok nagyon sok plusz lesz rajtam szülésig. Nektek mi a tapasztalat? Amúgy nekem nem voltak rosszulléteim és nem is nagyon figyeltem, hogy mit eszek csak amit kívántam fogtam és ettem. Gondolkozom, hogy egy kicsit visszafogjam magam(pl. este 6 után már ne egyek..) ugye ettől nem lesz baja a babának? Mármint nem koplalni akarok csak egy kicsi határt húzni.

2021. febr. 19. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fiammal a 24.hétig semmit nem híztam.

Most 8hetes vagyok, 3kg plusznál járok ugy, h kb mindent is kihányok.

2021. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, hogy lehet hizni úgy, hogy még hányik is az ember és a babának még szinte semmi súlya nincs...akkor mitől hizunk?
2021. febr. 19. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességem legelső heteiben híztam 4 kg-ot, nem igazán tudom, hogy mitől. Talán víz?

Jövő héten megyünk a 12.heti ultrahanra, most egy pár hete nem ment feljebb a súlyom, remélem nem is nagyon fog, míg a baba súlya nem indokolja, mert nagyon zavar a dolog.

Hormonok, víz és a szervezet ilyenkor nagyon raktároz. Ha nem eszel többet, mint egyébként, szerintem ezektől lehet.

2021. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyrészt lehet víz is, másrészt különböző helyzetekben ugyanabból a bevitt kajából más-más mennyiséget tud eltárolni a szervezet. Mert általában nemcsak az távozik, amit egyáltalán nem tudunk feldolgozni, hanem hasznosítható tápanyagok is. Terhesség alatt meg a szervezet rááll arra, hogy sokkal több hasznos energiát kinyerjen a bevitt kajából. Így lehet, hogy ugyanannyi kaja mellett mégis hízni kezd az ember.
2021. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Igen. Valószínű túl sokat zabaltal. Fogd vissza magad. De ne este 6 után ne egyel hanem többször egyel keveset és egészséges kajakat. Teljes kiőrlésű kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt. Fogd vissza a sütit, csokit, nasit.

Egyébként en a második trimeszterben hiztam a legtöbbet. 9 kilóból 6-ot. De ez teljesen változó mindenkinél ahogy hallom, szóval semmit nem jelent.

2021. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így az elején nem kevés az biztos.

Én összesen 9 kg híztam, de ettem mindent ami jól esett. Ebből a 9 kg-ból 3,70 volt a lányom.

Ha többet eszel lényegesen mint szoktál, érdemes visszafogni magad.

2021. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy sokkal többet eszek, inkább az változott, hogy azelőtt reggelire csak gyümölcsöt ettem, kerültem a szénhidrátokat és este sokszor kihagytam a vacsorát...mióta megtudtam, hogy terhes vagyok kevésbé figyelek oda ezekre és reggel is megeszem a pék sütiket, szendvicset...nem esik jól reggel már a gyümölcs...na de ezentúl jobban fogok figyelni mert nem akarok meghizni csak amennyi a normális ilyenkor
2021. febr. 19. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia 14 hetes terhes vagyok.

7 hetesen 55 kilo voltam es azota is 55 kilo vagyok.

En meg attol felek nehogy hirtelen kezdjek el hizni

2021. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16+4 hkm vagyok. Semmit nem hiztam eddig. Fogytam 7 kg-t. Pedig hozzatennem hogy többet ettem mint előtte, és a 16 hét alatt hanytam összesen 4-szer. A babanak semmi baja. Aktívan mocorog mindennap, a vizsgálatok eredményeiben sem találnak semmit az orvosok. A lehető legjobb eredményeim is vannak. Pozitív hatással van rám a kicsi baba mert például a verkepem sem volt sosem hibátlan. Mellesleg egy csomó nyűgöm volt mindig.
2021. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!