Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre mehet az a terhes...

Táppénzre mehet az a terhes aki nem veszélyeztetett de nem akar menni dolgozni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 16:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Háziorvos függő.
2021. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%

Legálisan nem.

A táppénz betegségre való, nem kívánságműsor.

Szabadságra mehet, úgyis lesz neki elég.

2021. júl. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hivatalosan csak veszélyeztetett mehet táppénzre?
2021. júl. 7. 16:10
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

Engem mondjuk a 10.héten megkérdezett a háziorvosom mikor először voltam nála, hogy nem akarok-e táppénzre menni, pedig nem voltam veszélyeztetett. Igaz február volt, tombolt a covid és eü-ben dolgozom.

Nem akartam táppénzre menni úgyhogy nem tudom mivel irt volna ki.


1-es voltam.

2021. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem.

A terhesség miatt csak a 9es kódú veszélyeztetett terhesség alatt vehetnek tpre.

Erről a szakorvos (nőgyógyász) ad egy jacallatot ami alapján kiír a háziorvosod


Viszont a nőgyógyászok.

Többnyire megkérdezik h mit dolgozol, szeretnél e dolgozni. Ha nem akkor valami kamu panasszal (vészes hányás, vérnyomás probléma) megírja a papírt

2021. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%
Figyu, ha nem is nyílvánítják veszélyeztetettnek, de olyan rosszul van, akkor miért ne írhatná ki TP-re? A rosszullét az rosszullét terhesen is, hiába a terhesség nem betegség.
2021. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Rövidebb időre (max 3 hét azt hiszem de ez nem biztos) természetesen más miatt kiírhat.

Tehát ha náthás leszel az 5. Hónapban akkor kiír.

De csupán azért mert terhes vagy nem.

És nem is tarthat tartóstáppénzen a háziorvos.

Kell tartós tphez kell szakorvosi javallat

2021. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%
Azt mondod hogy gorcsolsz vagy kemenyedik a hasad,ennyi. Az ember az eleteben 1-2x terhes altalaban,jar a piheno ekkor. Lehet utana 65 eves korodig dolgozni eleget....
2021. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
Nőgyógyasztól függ. Ha ő javasolja a táppénzt, akkor nincs az a háziorvosmaki nem ír ki.
2021. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
Valóban függget háziorvostól. Amúgy nem feltétlenül kell nőgyógyászati javaslat, engem mindkét terhességnél a háziorvos vett táppénzre. Mondjuk nem nőgyógyászati ok miatt, lehet azért. Mindegy, ezt csak zárójelben jegyeztem meg.
2021. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!