Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre vehetnek 1-2 hétre...

Táppénzre vehetnek 1-2 hétre azért, mert nagyon rosszul vagyok vagy csak akkor mehetek tp-re ha veszélyeztetett terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Még "csak" 6 hetes vagyok,de egész nap iszonyú fejfájásom van, hányingerem és szédülök. Nem tudok így normálisan a munkámra figyelni,azt gondolom 1-2 hét pihenés hátha jót tenne.
2015. jan. 8. 09:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor elég a háziorvoshoz menni vagy nőgyógyászhoz? Ki vesz tp-re?
2015. jan. 8. 09:01
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász ad egy papírt róla, hogy veszélyeztetett terhes vagy, ami alapján a háziorvos vesz táppénzre. Az orvosodtól függ, hogy kiállít-e "csak" rosszullétre táppénzes papírt, de kevés orvos szokott nemet mondani, ha a kismama táppénzre akar menni.
2015. jan. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LadyLoss ***** válasza:
100%

Szerintem simán táppénzre vesznek. A legjobb barátnőm nem akart végig otthon maradni, dolgozott, de mikor nagyon fáradt, vagy rosszul volt akkor kiíratta magát. Ő a nőgyógyásztól kapott ajánlást amit a háziorvos hagyott jóvá, ő állította ki apapírt, de ez ahány hely annyi szokás. engem annó csak a háziorvos írt ki.

Más kérdés, hogy ha rosszul vagy, akkor nem biztos hogy 1-2 hét alatt elmúlik. Nekem mindkét terhességemnél a 14-17ig hétig kitartott a folyamatos rosszullét. Felkelni is alig tudtam az ágyból.

2015. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, táppénzre vehet általános 8-as kóddal bármikor, mondjuk "megfázással" aztán meglátjátok hogy alakulsz, nem is szoktak ezen problémázni a házidokik.


A 9-es kódot (veszélyeztetett terhesség) már nem nagyon illdomos megszakítgatni, a legtöbb háziorvos nem is teszi. (Egyet ismerek összesen, aki megszakítja 1-2 napra a Cafetéria miatt). A 9-es kódhoz kell a háziorvosnak nőgyógyászi papír, de már olyat is hallottam, ahol eleve a terhesgondozó tart táppénzen. Én az előbbi eset vagyok, a nődokim minden találkozásunkkor ráírja a leletre, hogy "kérem szíves táppénzen tartását".

2015. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nyuszmoo ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem se múlt el, csak a 12. hét után, s még többször utána is rosszul lettem egy-egy reggel. Én most megy tp-re m már kényelmetlen, ês fáradok, nem tudok akkor pihenni amikor szeretnék, ilyenek. Nem egy kismama barát hely:-\ nekem a háziorvos adja simán. Egyébként akkor mész, amikor akarsz. Van aki rögtön elmegy, van aki végig bírja, munkahely függő..22hkm
2015. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor először elmegyek a háziorvoshoz megkérem,hogy írjon ki egy hétre sima megfázással és ha nem alakulok akkor elmegyek a nőgyógyászhoz papírért.
2015. jan. 8. 09:27
 7/8 anonim ***** válasza:
elmehetsz a háziorvoshoz is, akár kiszáradással, akár bármivel tp-re vehet, és anyagilag is jobban jársz, mert ebben az esetben az első 15 nap betegszabadság.
2015. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak 1-1 napokat voltam otthon az elején, amikor nagyon kiütött a hányinger. A legelején, amíg a munkahelyemen nem jelentettem be, a háziorvos még meg is kérdezte, mit írjon a papírra, amivel nem bukok le :) Szerencsére tényleg pár nappal megúsztam.
2015. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!