Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszelyeztetett terhes vagyok...

Veszelyeztetett terhes vagyok ezert elkuldtek tappenzre. Emiatt kirugtak a munka helyemrol mert meg probaidos voltam. Hogy tehetnek ilyet?

Figyelt kérdés
Nem tudom mihez kezdjek. Parom eleg jol keres de sajnos alberletben vagyunk es eleg sok a kiadas. Nem tudom mit tegyek
2018. febr. 3. 10:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
52%

Fordítsuk meg: te hogy tehetted, hogy teherbe esel a próbaidő alatt? Még be se tanítottak, még profitot se termelsz, de ők fizessék a táppénzhozzájárulásod és 1 évi szabadságodat, amikor annyit még összesen nem dolgoztál, mint ami szabadság járna, ha nem rúgnak ki? Na az lenne igazságtalan.


Egyébként terhességre hivatkozva próbaidő alatt se rúghatnak ki, tehát elvileg fordulhatsz munkaügyi bírósághoz, gyakorlatilag pedig neked kell bizonyítani, hogy egyébként tökéletesen megfeleltél, nem a képességeid miatt tettek ki....

2018. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
71%
Megvan, hogy mikor van védettség terhesség esetén. Nem mindig van ugyanis. Ha jól tudom, próbaidő alatt, illetőleg határozott időre szóló munkaszerződés esetén pl. nincs védettség. Ez a törvény. Viszont mondjuk úgy, hogy nem véletlenül mondják, hogy az ember ésszerűen vállaljon gyereket. Ha tudjátok, hogy egy fizetésből nem tudtok gyereket nevelni, ha jön a gyerek, akkor gondok adódhatnak, akkor miért nem védekeztetek addig, amíg nem véglegesítenek a munkahelyeden és akkor védetté váltál volna? Sajnos most már mindegy. Előbb kellett volna ezen gondolkozni és ésszel, a törvények, szabályozások ismeretében gyereket vállalni.
2018. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
46%
A kérdező gondolom védekezés mellett lett terhes ezt ne felejtsétek.
2018. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
48%
Mi 6 évet vártunk az első gyerkőcre, akkor addig itthon kellett volna üljek és várni, h “ na majd most”? Okos dolog a tudatos gyerekvállás, de nem minden esetben kivitelezhető...
2018. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos Próbaidő alatt nincs felmondási védelem terhesség esetén sem.

A gond az, hogy így még ha meg is van a visszamenőleges azt hiszem 2 éves munkaviszonyod (megvan egyébként?) mivel a szülés napján nem lesz biztosítási jogviszonyod (nem vagy bejelentve) így nem jár a Gyed és csed is talán akkor ha a munkaviszonyod x idővel a szülés előtt szűnik meg. (de ebben nem vagyok biztos)


Ez ellen nem tudsz tenni ne is kapálózz. Ha van ismerősötök barátotok aki esetleg be tud jelenteni valahova akár minimálbérre (még ha fizut nem is ad) esetleg tegyétek meg, hogy munkaviszonyod legyen a szülésnél. (nyilván ez akkor számít ha megvan a visszamenőleges 2 éves munkaviszony)

2018. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
Ugy lehetseges hogy orobaidon voltal. Mindenfele indok nelkul elkuldhetnek :) nem.hiszem, hogx ezt egyikotok sem tudta, te sem es a ferjednsem
2018. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
33%

Mit nem értetek azon, hogy veszélyeztetett terhes? Azt nem tudhatta előre és úgy gondolta még tud dolgozni terhesség alatt.


Kérdező: nehéz helyzet, de sajnos próbaidő alatt ezt megtehetik :( de próbálj meg lenyugodni, most pláne nem szabad stresszelned.

2018. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó!


Épeszű felnőtt nő tervezi a terhességet, nem esik véletlenül teherbe. Pláne nem próbaidő alatt. Erre utaltak a valaszadok.


Ha tervezett volna, akkor most nem lenne semmi problémája

2018. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy szörnyű helyzet, de nem a munkahelyed a felelős. Egy munkahely nem máltai szeretetszolgálat, hogy fizessen utánad mint a katonatiszt, hogy kb. még semmit nem dolgoztál ott, és szinte biztos, hogy két évig látni sem fognak. Sajnos ebben a helyzetben ezzel kell számolnod, és a törvény is lehetőséget ad ilyenkor erre, pont ezért...


Nálunk is pár éve volt egy hölgyemény, aki egyik héten dolgozni kezdett, rá pár napra(!) már a terhessége miatt nem jött. Ő is rettenetesen meg volt sértődve, hogy három nap munka után nem tartottuk meg... Szomorú, nyilván valahol sajnáltuk is, de ezzel új munkába lépéskor neki is számolnia kellett volna.

2018. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
69%

"Okos dolog a tudatos gyerekvállás, de nem minden esetben kivitelezhető..."

A próbaidő általában 3 hónap. 3 hónapot csak tudtak volna várni, nem?...Nem arról van szó, hogy 15 évet vár valaki, hogy saját háza, autója legyen. Csupán határozatlan idejű munkaviszonya.

2018. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!