Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a határértéke a tesztebéd...

Mi a határértéke a tesztebéd utáni vércukorszintnek? A laborlapon csak p. p. vércukornak van írva, az orvos 5,6-ra azt mondta, hogy sok: terhességi cukorbeteg vagyok.

Figyelt kérdés
Ez nem a cukorivós vizsgálat volt, hanem megadott ebéd elfogyasztása utáni.

2013. ápr. 11. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, amit az ebéd után 1 órával mérnek le? Elméletileg 7,8 a határérték, de a terhesség alatt a 7 fölötti értékeket már soknak veszik. Az 5,6-os érték nem sok. Ha terhességi diabéteszed van, akkor menned kellett diabetológushoz vagy dietetikushoz, inkább őt hívd föl és kérdezd meg, mint a nődokit, sajnos nem mindegyik nőgyógyász ért a témához...
2013. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez az a vizsgálat amit ebéd után egy órával végeznek el.
2013. ápr. 11. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Evés után 1 órával 7 a határ. Az orvos ha azt mondja 5,6ra hogy sok akkor hülye...én keresnék másik dokit.
2013. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy összekeverte a poszt és a pre szavakat... mert a pp-t a posztpandriális, vi. étkezés utáni vércukorra mondjék, és ha a tiéd 5,6, akkor kiváló. ha éhomi, akkor már azért necces.
2013. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szakorvos mondta, a szakrendelésen, hogy sok. Én meg meglepetésemben elfeledtem megkérdezni, hogy mi a normál érték :(
2013. ápr. 15. 09:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, tuti, hogy 7 a határérték, ez a 2. terhességem terhességi cukorral és 2 belgyógyász is van a családomban. :-) Én tesztreggelire és tízóraira járok 3 hetente és múltkor a tízórai után 1 órával mért 5,3-ra azt mondták, hogy az már szinte kevés is evés után 1 órával.
2013. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!