Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat szedjek és...

Milyen vitaminokat szedjek és meddig?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a terhesvitamintól nagyon sok vasam lett és emiatt mindig hasmenésem volt. Mióta nem szedem azóta meg nyilván semmi gond nincs. Folsavat vettem külön meg magne6b-ot. Nem tudom mi mást kellene még vagy a folsavat egyáltalán meddig érdemes szedni mert azt is hallottam elég a 12. hétig én most vagyok 22 hetes.

Elég rossz hogy nem tudok terhesvitamint szedni hiszen abban minden fontos vitamin megtalálható. Bár belegondolva régen nem is volt ez mégis egészséges babák születtek.

Csak azért mégis szeretném tudni.


2021. júl. 13. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma, ha semmit nem szedsz, ha egészségesen táplálkozol. Egyél változatosan, nem ér annyit a vitamin, hogy emésztési problémád legyen tőle. A folsav az egyetlen fontos a babáért, ami valóban már nem szükséges, neked meg a magnézium.
2021. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy az első mondja, nem szükséges a terhesvitamin. Magnézium, folsav, c vitamin esetleg, sok zöldséget egyél, akár magvakat is, ha nem vagy allergiás rájuk. Gyümölcsök is mehetnek, de óvatosan a cukor miatt.

Ha nagyon szeretnéd még kiegészíteni akkor e vitamin és halolaj még, lehet egyben kapni a herbaria márkájú tök jó, nekem legalábbis ezt javasolta a dokim. Én az összes terhesvitamintól émelyegtem stb., ezért kellett külön külön szednem..

2021. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én direkt nem terhesvitamint szedek, mert abban olyan komponensek is vannak, ami rontja egymás felszívódását. Másrészt meg magnézium gyanánt sokszor beleteszik a magnéziumoxidot, ami nem igazán szívódik fel. Szóval azt is jobb külön szedni. Most én is magne B6-ot szedek, de amúgy amiben magnéziumcitrát, magnéziumlaktát vagy magnézium-orotát van, az mind jó (kivéve, ha előbbiből csak egy kicsi van, és a magnéziumtartalom java magnéziumoxidból jön - ilyen tabletta is van, hogy még bonyolultabb legyen). Ja és persze nézni kell a magnéziumtartalmat is, mert az is tök más márkánként.


A védőnő azt mondta nekem, hogy a folsavat szedjem végig, bár tényleg az elején kritikus. Meg hogy azt a magnéziumtól külön, 3 órát várjak közte. A D-vitamin meg a halolaj az bevehető a magnéziummal együtt, ha vasat szedsz, az meg a folsavval. Amiből nincs hiányom, olyat meg nem szedek.

2021. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a dgp terhes vitamint próbáltam, de egyszerűen túl feledékeny voltam hozzá.


Így nem szedtem csak vasat és magnéziumot, néha kalciumot izomgörcsre.

Télen C vitamint.

2021. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Folsavat semmiképp, helyette szedd az aktív formáját, a folátot.
2021. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!