Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 9 hónap alatt a legelejétől...

A 9 hónap alatt a legelejétől lehet érezni hogy ott egy baba a hasadban? Ha nem az elejétől,mikortól és milyen érzés??

Figyelt kérdés

2021. júl. 23. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Lehet érezni az első pillanattól
Nem lehet érezni csak az utolsó hónapokban
46 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Onnan érzed, ha megmozdul.. :) nekem 16 hetesen volt először, de van akinek a 20 hét körül történik ez meg. Attól is függ, hol tapad a méhlepény..
2021. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt konkrétan, hogy valaki a hasadban van nem a megmozdulástól lehet érezni hanem amikor már jelentősen megnőtt a pocak és kitölti rendesen a baba. Nekem ez úgy a 30 hét környékén lett.

18 hetesen mikor éreztem először a mozgását, még csak 270 gramm volt és a pocakom sem nőtt.

2021. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem zavaró a nagy pocak? Fürdésnél alvásnál? Bármilyen tevékenységnél?
2021. júl. 23. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Én az elsőnél már 8 hetesen nem tudtam hason feküdni, mert olyan volt mintha nyomna.

Most a 36. héten is ilyen félig hason alszom. Viszont úgy ki tudja magát nyomni, hogy szinte ki lehet venni az alakját. Szóval változó, hogy mikortól és mennyire érzed.


A nagy pocak pedig zavaró, főleg az utolsó trimeszterben. Nem tudsz tőle lehajolni rendesen, egy élmény vele felállni fekvő helyzetből és fordulásnál tuti leverek vele valamit.

2021. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nemtom de nekem nem volt ilyen bajom, hogy nem tudok valamit is a hasamtol csinálni. Max fejenallni nem tudtam.
2021. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Alvásnal a végén eléggé.. Ülve aludtam, főleg a sav miatta fürdéssel semmi gond.
2021. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elején semmit sem éreztem, maximum ha hasaltam kicsit kényelmetlen volt. Mikor már megnőtt rendesen a pocakom és mozogni is kezdett, nekem csak a 20. héten, onnantól éreztem magam igazán terhesnek (:
2021. júl. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Azt nem értem, hogy miért kellett azt lepontozni, hogy engem nem zavart a hasam.

ENGEM TENYLEG NEM ZAVART, MINDENT TUDTAM CSINALNI. Lehet alkati kerdes, nem? Nyilván egy 40kilos nő és egy 70kilos nő testéhez viszonyítva a nagy has egészen más lesz. Én magas, 177cm vagyok, széles a csípőm, így nekem laposabb és szélesebb hasam volt. Ha 150cm lennék és kis vékony 40kilos, akkor nyilván más viszonyok lettek volna és akár zavarhatott volna. De nem.


Nekem a második terhességben volt néhány hétig gyomoregesem, de megoldotta a ludea, aztán meg leszállt a hasam.


Hajolgatni, akármit csinálni tudtam. Az elsőnel mondjuk éppen annyira nem kellett de a másodiknál, az elsőhöz hajolgattam, mert csak két év van közöttük szerencsére. Szinte végig emelgettem, leültem a földre játszani, terdeltem, bringaztam, mentünk a játszótérre, homokoztam, tartottam a maszokan minden álló nap, stb. Nem volt időm picsogni, hogy nem tudok lehajolni, vagy ezt-azt, mert el kellett látni az elsőszülöttem.

Én megértem és elhiszem, ha valakinek a terhesség miatt kellemetlen, vagy ha fáj ez vagy az vagy bármi, nyilván mások vagyunk, de nekem nem fájt semmi, edzésben voltam és mindent meg tudtam csinálni.


Azért mert nem írok kisregényt, hanem tényközlő módon leírom, hogy mit tapasztaltam, attól még nem dicsekedni akarok, csupán este fel11kor már nem akartam ide írni ennyit. Gondoltam ez is hasznos lehet de itt ezek szerint csak ilyen irigy nők vannak akik, azért mert nekik szar volt rohadjon meg mindenki akinek nem volt az. Tipikus.

5#voltam.

2021. júl. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Én csak a 15 héttől éreztem, hogy konkrétan mozog is ott valami, de ahogy a terhesség ténye kiderült a pozitív teszttel, már másképp álltam hozzá pszichésen. Tudtam hogy ott van, vigyáznom kell rá. Nem éreztem de tudat alatt igen. Nem tudom máshogy elmagyarázni, aki volt terhes, az el tudja képzelni :)
2021. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!