Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség áldott állapot,...

Ha a terhesség áldott állapot, miért jár sok mindenkinél egészségügyi gondokkal, fájdalmakkal a 9hónap?

Figyelt kérdés
Ráadásul sokszor nem is kis gondokkal.Mikor egy nő érzi a fájdalmakat a 9hónap alatt,mi jut eszébe ilyenkor ?
2019. júl. 1. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekem például az hogy 5 éven keresztül küzdöttünk érte a 3. lombik sikerült,megért minden fájdalmat :)
2019. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Attól még hogy nem könnyű, "áldott állapot", mert egy új élet, egy kis emberke születik meg a végén. Sokminden jut egy kismama eszébe, amikor valami nem jó, elsősorban az, hogy jaj, csak a babával minden rendben legyen. Emellett az, hogy basszus, szülessen már meg, legyen már vége a terhességnek.
2019. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Én szinte végig rosszul voltam. Nem éreztem "áldott állapotnak", inkább szükséges rossznak.
2019. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt áldott állapot. Igazi teher volt. 2x voltam terhes 2x szültem. Elég volt. Egeszsegileg is tonkretett. Irigylem azokat, akik rozsaszin habosbabos dolognak élik meg(sokan a fajdalmak ellenere is), de én csak azt vártam, mikor lesz már vége. Nem is lesz több babánk. És nem véletlenul van 6 ev a gyerekek kozott. Imádom őket, félre ne érts, de a terhesség borzalmas volt.
2019. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A terhesség nem mindig könnyű, mint ahogy a gyereknevelés sem. Óriási önismetet is egyben.
2019. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Én is úgy fogalmaznék, hogy szükséges rossz. Megérte de nagyon nehéz volt, nekem is okozott maradandó károsodást a terhesség. A sok nehézség után ráadásul koraszültem... Szerencsére maradandó károkat csak én szenvedtem. Gyerkőc jól van.
2019. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem valóban áldott volt mind a 4. Soha, egyetlen egy terhességi tünetem, rosszullétem, fájdalmam sem volt. 😊
2019. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Már én is alig várom hogy vége legyen az elejétől kezdve bajaim vannak de jobban aggódok a babáért hogy ő rendben fejlődjön egészséges legyen. Nem is tudom hogy merjek e 2. babát bevállani majd valamikor, párom nagyon szeretné.
2019. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Egy gyermek kihordása nagy megterhelés a női szervezetnek. Ha pedig nem makkegészséges, fiatal, jó általános erőnlétű a kismama, komolyan megviselheti ez az állapot. Sőt, ha peche van, akkor bármilyen kitűnő paraméterekkel is indul, lehetnek negyon súlyos gondjai, akár bele is halhat pl. egy méhen kívüli terhességbe, tehességi toxémiába, elöl fekvő lepény miatt kialakuló súlyos vérzésbe.

De ez már az állatoknál is így van. Az állatorvosok, meg aki tenyésztett lovat, tehenet, kecskét vagy birkát vagy más emlőst, tudják, hogy ott se zajlik mindig simán a vemheség és az ellés. Csak az állatok nem fognak panaszkodni, hogy itt fáj, meg ott fáj.

2019. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Terhességnek is hívják,nem vélrtlenül,hisz akárhogy várjuk a babát skárhogy megéri ez egy ",teher".Persze nem mindenkinek.Az eleje és a vége rossz.A nők mindent kibírnak!😁🤞
2019. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!