Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyre több,a fiatalon gyerek...

Egyre több,a fiatalon gyerek vállalás, ez normális a 21. században?

Figyelt kérdés
Az RTL Club Fókusz című műsorának,az előzetesében halottam ezt,hogy egyre több 17-18-19-20 éves szülnek,gyereket vállalnak. Azok vállalnak gyereket,akik maguk is, gyerekek még. Én nem ítélem el a gyerekvállalást, sem tizenéveskorban,sem pedig 35-40 éves kor felett.

#szülés #életkor #hír #35 éves #Fókusz müsor #45 éves kor
2021. júl. 25. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Én személy szerint nem ítélek el senkit,aki fiatalon szült,de véleményem szerint legalább egy érettségi és minimum egy szakma kellene meg 1 év munkaviszony. Mai viszonylatban én is fiatalon szültem (23),de volt érettségim,szakmám,stabil munkahelyem és,hogyha egyedül maradnék a gyerekemmel,akkor is nehezen,de eltartanám. Ez nem mondható el a 16-18 éves korosztályról. Segítség nélkül nem hiszem, hogy menne nekik. Egyébként meg jó fiatalon szülőnek lenni. 40 évesen már nem biztos hogy szívesen futkároznék a 2,5 éves gyerekem után a hasamban még egy gyerekkel.
2021. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Feleségem 25 éves lesz októberben, 1 hónap van köztünk. Szerintem nem "gáz" fiatalon szülőnek lenni. Félig én is úgy érezem hogy még gyerek vagyok, de fokozatosan múlik ahogy közeledik a kicsi születése.

Nem rosszból, de sok embert motiválja a CSOK, és a babaváró hitelek, akik alapból is akartak gyereket lehet hogy hamarabb belevágnak.

2021. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Kár a mellébeszélésért. Ma Magyarországon főleg a cigányok szülnek, és ők elkezdik már 15-16 éves korban.Soha nem fognak aggódni azon, hogy hogyan fogják eltartani őket, ugyanis gyakorlatilag eltartjuk mi.A magyar nők sajnos gyakran nem elég termékenyek-illetve kitolják a gyermekvállalást abba a korba, amikor már nem elég termékenyek, -első a munkahely, anyagiak, házasság, utána a gyerek-illetve ritkaság, ha valaki 3. gyereket is vállal.
2021. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
75%
Szerintem volt egy generáció, ahol később vállaltak gyereket. Ebből "okulva" ez a generáció hamarabb vállal, ráadásul itt a CSOK is, ami a családvállalást támogatja. Én örülök, hogy nem szültem 23 évesen gyereket, még magam is gyerek voltam. Tanultam, dolgoztam, mindig rohantam, stresszes voltam. Most 32 vagyok, de a karrier miatt biztosan várok még pár évet. Azonban már most érzem, hogy több türelmem van egy gyerekhez, mint a 20-as éveimben.
2021. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

20 évesen 2 gyerekem volt, 20 éve nem éreztem gyereknek magam. Dolgoztam már egy évet szakmunkás után, mivel sajnos örököltem a szüleim után, volt házunk,nem volt mire várni.

Ők már 20 + osak, most kipróbáltam a 40 es szülést is, nekem az is bejött.

2021. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok azt elfelejtettem, hogy a 2 gyerek mellett megcsináltam az éretségit esti gimibe, majd egy okj t is. Mindezt úgy, hogy nekem a tanulástól rémálmaim vannak😁
2021. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Egy 18 - 20 éves már nem gyerek.
2021. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Ez caak a mai karrierista világban divat, hogy 30+-osan szülnek a nők.

Nagymamám is és én is szülésznők vagyunk.

Mama szerint anno a leggyakoribb a 18-20 évesek korosztálya volt. Aztán jöttek ezek a nagy életcélok, elérhető egyetemek, stb...

Ma én azt tudom mondani, 30alatti kismama elég ritka.

(Persze kivétel az etnikum, ott már 14évessel is talalkoztam nem egyszer).

De rendes magyar emberek inkább késöbb szülnek, nem mondanám, hogy egyre fiatalabban.


Egyébként egy 18éves már nagyon nem gyerek....

2021. júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is és a statisztika szerint is az alacsonyabb végzettségűek vállalnak hamarabb és több gyereket.

Persze a jomoduaknal is van ilyen tendencia de ők kevesen vannak, így nem dobják annyira a statisztikát.

Szerintem arra egyre többen jönnek rá a kozepretegben is hogy karrier meg anyagiak szempontjából igazából tök mindegy hogy vár e az ember 35-ig, és akkor már több előnye van fiatalon szülni, és alapvetően az elmúlt fél evszazadot leszámítva így mentek a dolgok.

Csakhogy most legtöbbször meg a kezdotoke vagy minimum biztonság vagy a társ sincs meg az induláshoz, és ha még a család sem támogató, akkor nincs választás.

Ezért én alapvetően nem tartom rossznak a babavaro kölcsönt, mert ezt athidalhatja. Az más kérdés hogy miért eretlenebbek a mai 20 évesek zömében, de az egész fejlett világban infantilizaljak az fiatalokat, és arra bíztatják őket, hogy minél tovább "éljenek" szemben a csaladalapitassal.

Hogy ez jo -e vagy rossz azt mindenki döntse el a maga elettapasztalata vagy értékrendje alapján.

2021. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, tudod, hogy a mai világban tökmindegy, hogy melyik korosztályról van szó, egy másik mindig megkérdőjelezi, hogy biztosan jó döntés-e abban a korban gyereket szülni, rosszabb esetben pedig megy a dobálózás a közhelyekkel és jönnek a bekategorizálások: ha fiatalon szülsz, akkor gyerek vagy még, éretlen, alacsony értelmi szinten vagy vagy kisebbséghez tartozol, vagy a kedvencem, hogy biztosan ingyenélő vagy aki másokra támaszkodva a semmire szül, ha 30-as vagy vagy afölött, akkor pedig karrierista, akinek már nem kellene szülni, ha eddig nem tette és különben is, mit képzelsz magadról, hogy be akarsz vállalni egy gyereket úgy, hogy statisztika alapján magasabb a kockázata a különféle rendellenességeknek. Ha pedig 20 és 30 között vagy, akkor meg általában azt mondják, hogy minek szülsz ilyen fiatalon, még ráérsz, előbb építs karriert, dolgozd ki a beled és majd ráérsz utána szülni a 30-hoz közel vagy betöltve azt.


Lényegtelen hány évesen szülsz, valaki mindig károgni fog emiatt. Ilyen a világunk, a társadalmi mozgatórugó most az egymást való kritizálás és fikázás.


Nem kéne a másikkal foglalkozni,inkább saját magunknak kellene rendet tennünk a saját életünkben. Szerintem mindenkinek magánügye, hogy mikor vállal gyereket.

2021. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!