Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba vállalás nagy korkülönbsé...

Baba vállalás nagy korkülönbséggel. Hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, egy 11 és egy 8 éves kisfiú anyukája. Férjemmel nagyon szerettünk volna még egy kislányt, de az élet máshogy alakult és sokáig nem volt lehetséges egy újabb baba. Két hete a nőgyógyászom megkérdezte, hogy mikor vegyük le a spirálomat, illetve akarok e másikat, vagy bele vágunk a baba projektbe. Azóta ezen gondolkozunk, nagyon szeretném, de a korkülönbség miatt elbizonytalanodtam. Ki, hogy élte meg, akár ti, akár a tesók a nagy korkülönbséget?
2020. febr. 18. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
34 éves vagyok, a lányaim 13 és 8 évesek, a fiam most lesz 1 éves. Nekem nehéz volt újra kezdeni, de imádom minden percét.A két nagylány imádja az öcsit.
2020. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 és 11 évesek voltak a nagyok, amikor megszületett a pici. Életem legjobb döntése, mindenki odavan érte, a nagyok is játszanak vele, szeretik nagyon. De persze nem tukmálom rájuk állandóan, hiszen nekik is van saját kis életük. Most 12, 14 és lassan 3 évesek.
2020. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éves voltam, mikor az öcsém, és 11, mikor a húgom született. Nem volt egyszerű, engem nagyon befogtak a tesók körüli kötelezettségekbe, de az az előnyöm származott belőle, hogy engem nem nagyon lehet meglepni semmivel, ami a kisgyerekeket illeti. Nekem a gyerekezés nem különösebb kunszt, magabiztos vagyok a kisbabákkal, és babagiccses gügyögéssel sem lehet elszédíteni, nem várom illúziókkal a gyereket, tudom, hogy nehéz és kihívásokkal teli, ugyanakkor azt is, hogy nem börtönöz be és egy csomó mindent lehet ugyanúgy csinálni kicsi gyerekkel, nem kell a mártíromság. Ezeket a dolgokat nem szokták tudni azok a nők, akiknek nem volt sokkal kisebb tesója, szóval ez nekem előny.
2020. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is magamról írnék. 10 éves voltam, a bátyám 15 mikor érkezett az öcsénk.Akkor is,és most is nagyon örültünk neki. Felnőttként, igazi összetartó testvérek vagyunk.

A lányunk 7 éves, és úton a tesó. Nagyon örül,nagyon várja, bízom benne hogy így marad ha megszületik is.

2020. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 8.5 volt amikor megszuletett a huga, imadjak egymast, most 11 es 2.5 evesek. Batyo most rágja a fulunk még egy kistesoert es már en is hajlok ra, csak Apa bizonytalan. 🙂
2020. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 7 és 9 évesek voltak a fiúk mikor az öcsi született. Őszintén szólva nagyon nehéz volt vissza állni a “csecsemő létre”. Mások az igények, mások a szükségletek, nehéz összehozni olyan programot ahol mindenki jól érzi magát. A nagyok ettől függetlenül imádják a kicsit, örülnének meg egy tesonak, de neeem :)

Ha nem félsz újból feladni a fuggetlensegedet akkor hajrá, de én örültem hogy már ilyen nagyok és volt én idom is, ami most megint nincs... :)

2020. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
15, 11, 10 évesek voltunk amikor jött a kistesónk. Imádtuk, imádjuk, a mai napig jó testvérek vagyunk. Anyám szerint könnyebb volt, mindig foglalkozott vele valaki, észrevétlenül felnőtt közöttünk.
2020. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Férjemnek két öccse van, mindkettővel jobban van és mindkettővel másképp. A nagyobbik öccse két évvel fiatalabb, nagyon osszenottek, mindent együtt csináltak, mindent együtt tapasztaltak meg.

A kisebbik 17 évvel fiatalabb ettől függetlenül nincsenek eltavolodva, sőt sajnos anyósom rég meghalt, sógorom csak 10 éves volt és hát apósom nem állt túl jól a dolgokhoz és a gyerekneveleshez így a férjem nevelte az öccsét. Nagyon szereti és bár már felnőtt észre veszem hogy óvoan bánik vele a mai napig is.

2020. febr. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, 7 éves a nagylányom, 1 hónapon belül megszületik a kishuga, férjem szeretne harmadikat is pár év múlva, de majd meglátjuk... Nekem 3 tesóm van, 3 év van köztünk, a legkisebb húgom viszont annyi idős mint a lányom, csak 4 hónap van köztük, köztünk így viszont 18 év van, egy időben voltunk anyukámmal várandósak.
2020. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 vagyok.

A legkisebb húgommal keveset találkozunk, mert ritkán találkozom a szüleimmel, amikor megszületett már nem laktam náluk, ha találkozunk a lányaink szeretnek játszani egymással, és ő is tudja, hogy mi testvérek vagyunk igazából.

A lányom meg már nagyon várja a húga érkezését.

2020. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!