Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell számolni a terhess...

Hogyan kell számolni a terhességi heteket?

Figyelt kérdés
Bocsánat a buta kérdésért, de egyre többször jön velem szemben anomália. Nem igazán látom át. Más a baba kora és más a terhességi hét? Vagy hogy van ez? Amikor az orvos megállapította, hogy terhes vagyok, azt mondta, 6 hetes. Ennyit értek. Most vagyok 11+0. Ez a baba kora vagy a terhességé, vagy egy és ugyanaz a kettő?

2021. júl. 26. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utsó menzesz első napjától számolják. A magzati kor csak mérés szempontjából kell, mindenhol a menzeszhez számolják.
2021. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De kimaradt egy menzeszem. A doki csak a méret alapján mondta. Amúgy a menzesz alapján kb 14-15 hetes lennék. De a doki jót mondott, mert a Kyncsben is ugyanazt a kort állapították meg.
2021. júl. 26. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális, szabályos ciklus esetén az utolsó mensitől számolják a terhességi kort. Ha minden tankönyv szerint, pontosan történik, akkor ezen nem is kell korrigálni. Mivel az utolsó mensitől számítva kb. 2 héttel később van a peteérés, valójában a baba tényleges kora 2 héttel kevesebb, de nem ezt az értéket használják, minden a mensihez van kalibrálva.


Ha nem teljesen szabályos a ciklus, hosszabb-rövidebb, kimaradt, nem akkor volt a peteérés stb., akkor a 12 hetes ultrahang alapján próbálnak korrigálni. A baba méretei alapján megállapítják, hogy ez hány hetes terhességnek felelne meg, és ha 1 hétnél több az eltérés, akkor korrigálják a terhességi kort és a szülés várható napját is. De igazából ez se olyan pontos, pár napot simán hibáznak, ezért van, hogy csak nagy eltérésnél korrigálnak.


Persze a te esetedben már a 12 hetes uh időpontját is az előzetes korrekció alapján kellett megállapítani, hiszen ha tényleg az utolsó mensid alapján számolnak, akkor eleve teljesen rosszkor csinálják az uh-t. Ezért nálad gondolom már a korábbi uh-kon mért méreteket is felhasználták, hogy megbecsüljék, hány hetes vagy. Szélsőséges eset, mikor valaki egyáltalán nem menstruál és úgy esik teherbe, pl. szoptatásnál elcsípik az első peteérést. Akkor is csak az uh alapján tudnak számolni.

2021. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát általában a mensi a mérvadó.

Nálam eszerint 30+1nél járok. 30 hetes terhes vagyok, a 31.héten.

Viszont méret szerint 5 nappal nagyobb a babám, már a megallapítas óta ezt a méretet tartja. Aszerint 30+6 (ami ugye 30.hetes terhes vagyok, a 31.héten járok).

Nekem a mensi szerint írták ki a szülés napját is, hiába nagyobb a baba, nem változtattak rajta.


Barátnőm is terhes, neki hol 27 hol 38 napos ciklusai voltak, neki a méret szerint lőtték be.

Elvileg a 12hetes genetikai uh merete alapjáni dátum ilyenkor a mérvadó.

2021. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem mensiből így semmit nem számoltak. Amikor május közepén nem jött meg, csináltam tesztet, az negatív lett. A doki is úgy mondta, hogy méretek alapján, május végén foganhatott. Így ez mindenképp kilőve. Akkor ha ma 11 hetes vagyok, az a baba kora, ugye?

2021. júl. 26. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A 11 hét a terhesség kora, a baba fizikailag 2 héttel rövidebb ideje létezik. A 11 hét azt jelenti, hogy szabályos ciklus esetén, ha nem marad ki a mensi, akkor pont 11 héttel ezelőtt jött volna meg utoljára. 9 hete volt peteérésed és akkor fogant a baba, tehát ő 9 hete létezik, és ekkor mondjuk 11 hetesnek a terhességet. Remélem így egyértelmű :-)
2021. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!