Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig szoptatott terhesen?

Ki meddig szoptatott terhesen?

Figyelt kérdés

sziasztok,



Nyilván olyanok válaszát várom, akik amellett hogy szoptatták a babájuk teherbe estek.


Nekem 15 hónapos a csajszim, 13 hetes terhes vagyok.

És a csaj szó szerint cicifüggő...:)


Hogy tudom leszoktatni, egyáltalán le kell e szoktatnom?


köszi a válaszokat előre is...


2008. dec. 9. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem okoz problémát (nem görcsölsz, nem vérzel, minden rendben), akkor nem kell leszoktatnod.

Az viszont lehet, hogy magától abba fogja hagyni a következők miatt:

A terhesség előrehaladtával a szervezeted elsősorban a születendő babádat fogja támogatni, tehát a tejed mennyisége lassan csökkenni fog, majd a vége felé előtejjé alakul. Ezt a most szopizó kislányod nem biztos, hogy tolerálni fogja, lehet, hogy egyszercsak úgy dönt, hogy ez már nem olyan jó, mostmár nem kéri. De ha nem így lesz, akkor akár végig is szoptathatsz, sőt, szülés után akár mind a ketten is szopizhatnak.

Ha a kislányod magától nem hagyja abba, Neked csak akkor kell leszoktatnod, ha valami problémát okozna.

De remélhetőleg nem fog :))

2008. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig semmilyen problémát nem okozott szerencsére..:))

..hogy magától leszokna????? na, azt én is megnézném..:D:D

5 percenként elém fekszik és mosolyogva közli, hogy CICI..


Csak az aggaszt, hogy volt akinek e miatt született hamarabb a babája...

...De lehet nem emiatt volt, csak erre fogták????,...humm...

2008. dec. 9. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ahogy teherbe estem, egyből el is ment a tejem. Néhány napig volt csak, de az íze más lehetett, mert a babám már nem cicizett olyan mohón, ahogy előtte.
2008. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb. három hónapos volt a kisfiam, amikor ismét állaptos lettem. A védőnőm azt tanácsolta, hogy fejezzem be a szoptatást. A másik két védőnő (amikor helyettesítették az enyémet, mert szabin volt) azt mondta, hogy nyugodtan szoptathatok. A nőgyógyász azt mondta, hogy nyugodtan szoptathatok. De sajnos a tejem vészesen elkezdett apadni. Hiába fejtem, hiába lógott a kisfiam szinte egész nap a cicin. Végül át kellett térnünk a tápszerre. Ugyanakkor éjszaka ha felsírt még sokáig kérte a cicit. Ilyenkor lefektettem magam mellé az ágyba megkapta a cicit (tejcsi nem volt benne) és azon megnyugodott. Most 10 hónapos, de már egyáltalán nem követeli a cicit. Abban sajnos nincs tapasztalatom, hogy egy 15 hónapos babát hogyan lehet leszoktatni a ciciről kíméletesen, de szerintem nem kell erőltetni.
2008. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, aranyosak vagytok..:)
2008. dec. 9. 19:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! A kisfiam 13 hónapos én meg 5 hetes terhes vagyok, nálunk is cicifüggés van... reggel kötelezően, este az elalváshoz szintén.. Napközben meg hol így, hol úgy.. :) Holnap megyek a dokimhoz bejelenteni a másodikat, majd rákérdezek. De azt fogja mondani, hogy ha nincsenek görcseid meg jól fejlődik a babád, akkor nem kötelező abbahagyni. Nekem nemtom mit fog mondani ;)

Gratula a kettőhöz :)

2008. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom 2-éves és 4-hónapos harmadik hete nem cicizik egész jó birja nem sír érte és nem is kéri de cserébe nagyon sok mesét, személyes figyelmet és összebújást igényel. Ez persze nem baj én elsősorban azért választottam el mert nekem már nagyon fájt ha szopizott de nálunk már csak reggel és este volt cici. Most vagyok 19-hetes tehes. Csak azért írom le mert azt gondoltam mi már mindig cicizni fogunk és kicsit el voltam keserdve hogy 2-éves kora után még mindig nem volt szivem elvenni tőle, szóval szerintem ti is csináljátok addig amíg mindekettőtöknek jól esik, amúgy a dokim és a védőnőm szerint sem árt a pocaklakónak sem:)! Remélem nem voltam túl hosszú:

Gabi

2008. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!