Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lindynette fogamzásgátló...

Lindynette fogamzásgátló mellett terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé el vagyok keseredve,mert ma reggel clearblueval teszteltem és pozitív lett. A gond ott van,hogy fél éve fogamzásgátlót szedek. 37 éves vagyok,van már 2 gyermekünk és bár akartunk 3.-at,de kezdtem korosodni,így gyógyszert kezdtem szedni. A lányom születése után (5 évig) nem védekeztünk,de a baba nem jött,így a korom miatt már a gyógyszer mellett döntöttünk.


Kb 1 hónapja furán érzem magam,álomkór,2 számot nöttek a melleim,szédülök ha kell ha nem. A család belém magyarázta,h biztosan terhes vagyok. Ennek már 3 hete. Nem érdekelt,gondoltam biztos nem,hiszen meg is jött mindig és gyógyszert szedek. De ma reggel a férjem beleunt és hozott egy tesztet. +... El sem tudom képzelni hogy mennyi idős lehetek,de ez egyáltalán hogy lehetséges? Milyen veszéllyel lehet a fog gátló a babára? Kb 2 napja múlt el a "menstruációm". Hogy lehetséges,h megjön ,mikor nem kellene neki?

Milyen fog.gátlót ajánlottok,ami tényleg megbízható?


A tabit jól szedtem és nem szedtem mellé mást,illetve mindennap eszek ginko biloba gyógynövényt,de még azzal is várok,tehát 3-4 órával késöbb szoktam bevenni mint a fog.gátlót.


2021. aug. 1. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

sajnos bármely fogamzásgátló tabi mellett előfordulhat terhesség. egy ismerősömnél anno 5 év fogamzásgátló tabi szedése után jött össze a baba. a fogamzásgátló "átveri" a szervezetet, terhesnek tetteti magát, így nem lesz peteérés. viszont korai terhességnél is megeshet, hogy mégis van peteérés, így is összejöhetnek az ikrek, hogy később fogan az egyik, mint a másik. gyanítom, valami ilyesmiről lehet szó a tabi melletti teherbeesésnél is.


javaslom, minél előbb menj dokihoz, nézesd meg a picit is, ő meg fogja tudni kb. mondani, hogy mennyi idős, meg tudjátok beszélni, hogy meg szeretnéd-e tartani vagy sem, milyen fogamzásgátlási módszert javasol, melyik másik tablettát esetleg a későbbiekre.

2021. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem e mellet a gyógyszer mellet lett a most 12eves lányom....
2021. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A mai fogamzásgátlók nem okoznak bajt a magzatra. Ezt sok helyen olvastam, így ezzel kapcsolatban megnyugodhatsz. Végül terhes vagy?
2021. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!