Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas pulzus a védőnőnél?

Magas pulzus a védőnőnél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 hetes terhes vagyok, és az a problémám hogy persze emelkedett a pulzusom, de amiket a védőnő mér az teljesen eltérés attól ami én mérek itthon.. A védőnő nagyon magas pulzusokat mér, 148-at mert ma pedig nem éreztem hogyha olyan magas lenne.. Itthon meg csak max 107 mérek.. Persze elküldött a belgyógyászatra, de ez akkor is érdekes..ha esetlegesen felmegy 120 - ig akkor már azt megérzem... Nemhogy 148-at.. Létezik hog, hogy esetleg rosszul mér?

2021. aug. 2. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg csak az izgatottság miatt megy fel nála. Amúgy inkább kardiológiai vizsgálatra kellene menni belgyógyászat helyett.
2021. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Izgulsz is, gondolom nem a szomszéd utcában lakik, oda is el kell jutni valahogy, a séta alatt is emelkedik valamennyit. Mondjuk én úgy tudom, hogy a 107 sem annyira elfogadható. Nekem a védőnőnél 90 szokott lenni, de már azt szóvá teszi, hogy mérjem itthon is, és 100 fölött ne nagyon legyen sokáig aktivitás nélkül. Szóval azért érdemes lenne megnézetned magad!
2021. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az előttem lévő mondja a 107 nem nevezhető jónak. A terhesség végére 10-20-as pulzusemelkedés normálisnak tekinthető ami egy átlagos pulzus ami nyugalmiban 75 akkor is max 95-100. Ha már mértél 100 feletti értéket nyugalmi állapotban érdemes kivizsgáltatni helyesen teszi a védőnő belgyógyász és kardiológus is kellene.
2021. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Eleg sokszpr volt 100 folotti pulzusom, mikor kardiologiara mentem az ekg vegett megvizsgakt mindenhogyan IS, de semmi gond nem volt. A kardiologus mondta,hogy magas pulzusszam teljesen normalis terhesseg alatt. Azert 107 a koros allapot kozeleben sincs. Ahhoz minimum 150 kene majdnemhogy allando jelleggel. Sem nekem,sem babamnak semmi bajunk. Magasvernyomas,na az mar gaz. Ne aggodj! Amugy meg valszeg izguksz,amiatt ment fel annyira. Vedononel nekem is ekoeulre is felment,mint neked.
2021. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
140 felett mondják, hogy nem árt ellenőrizni, nekem az alacsony vérnyomás miatt soha nem megy 100 alá, voltam kardiológiai kivizsgáláson 4 év alatt már 3x, soha nem találtak semmi problémát. Nekem ájulásom is volt emiatt, mégis minden a legnagyobb rendben a várandóssággal.
2021. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

A belgyógyászat a kardiológia része, úgyhogy jó helyre küldték a kérdezőt ezzel nincs baj.

Engem is elküldött oda a házi orvos mert 115 volt nála a pulzusom.

Kaptam beutalót, megvizsgált a kardiológus, minden tökéletesen rendben volt, de nekem is 110 volt nála a pulzusom amire azt mondta nem vészes, meg nyilván izgultam is, de jó lenne 100 és azalatt tartani. Kaptam Betaloc pulzus csökkentőt, napi fél szemet kellett csak szednem minden reggel a biztonság kedvéért, minden volt

2021. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit kezdek megnyugodni, de majd akkor nyugszom meg, ha a belgyógyászaton is azt mondják minden rendben.. Érdekes módon hazamentem és 100 körül mérem azóta is..
2021. aug. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!