Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg a kombinát...

Ma kaptam meg a kombinát teszt eredmènyèt. Minden jó, csak a PAPP-a lett alacsinyabb az ideális èrtèknèl. 0.359 mom, amire az orvos csak annyit mondott, hogy nem igazàn jó, ès a down kórra a kockázat 1:2652. Ez magas èttèk?

Figyelt kérdés

Genetikushoz küldtek ami nagyon megijesztett, hogy akkor valami nincs rendben.

Tarkóredö 1.7 mm, orrcsont látható, ès 23 èves vagyok.

Valakinek tapasztalata hasonló èrtèkkel?



2021. aug. 3. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy 2652 pontosan ugyanilyen értékekkel rendelkező terhes nő közül egyetlenegynek a gyereke lenne downos. Azért ez nem rossz arány,és őszintén nem értem, miért ijesztgetnek vele.

Ha biztosra akarsz menni,van jó drága vérteszt meg van amniocentézis, mifelénk ezeket orvostól függően 2-300 alatt ajánlják, ezer alatt megemlítik, de az olyanokkal mint a tied nem is foglalkoznak, mert az teljesen jónak számít.

2021. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Nekem 1.6mm volt a redő volt orrcsont, de sajnos Downos baba volt,41 éves volt 4.baba lett volna. Az anyai vértesztnél lehet csak a Downt kérni ami 70 000.-
2021. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nem magas kockazat Down-ra. Én azt olvastam, hogy az alacsony papp-a-nál inkább az Edwards vagy a Patau jön szóba, legalábbis alaposabb kivizsgálás tekintetében.

De simán lehet, hogy minden rendben ❤

2021. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Nekem 2,2 volt az orrcsont, PAPP-A 1,90 MoM es 1:20000 az arany. Szinten 23 vagyok. Nekem mondjuk teljesen egeszseges, es azert ugye attol is fugg hanyadik hetben vagy, en pont a 13.heten mentem. En biztos utana mennek a dolgoknak, mert egy genetikus csak jobban tudja es nem ijesztget csak ugy. Viszont az furcsa, hogy nem esett szo barmifele tovabbi vizsgalatrol ezutan? Ha jol tudom ilyenkor mintat vesznek es tovabb vizsgalodnak, mig biztosra nem mennek.
2021. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

1-es: èn szerbiába lakom, de szerintem a számok azok mindehol ugyan azt jelentik. Ezèrt nem èrtettem, hogy a szerintem alacsony kockázatra a doki azt mondja, hogy ez nem olyan jó ès mennem kell genetikushoz. Ezèrt is ijedtem meg nagyon, hogy akkor mèg is valami baj van.

Az Edwardsra ès a Pataura az 1:11000 hez a kockázat, ezèrt meg sem említettèk nekem ezeket.

2021. aug. 3. 21:11
 6/14 A kérdező kommentje:
De, menni fogok genetikushoz, de türelmetlen vagyok addig ès más tapasztalataira voltam kíváncsi akiknèl ilyen volt az eredmèny
2021. aug. 3. 21:13
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a down miatt küldött genetikushoz, hanem mert az alacsony papp-a szint összefüggésben lehet pl. Koraszüléssel, alacsony súllyal, de a legnagyobb valószínűsége annak van, hogy minden a legnagyobb rendben van. Az orvosok hajlamosak tovább küldözgetni, hogy ne egyedül legyenek a felelősek. Nem aggódnék a helyedben, de a genetikushoz érdemes elmenni, hogy megnyugodj. Boldog babavárást!
2021. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1 vagyok, én is Szerbiában élek :D

Ha genetikushoz mész,javaslom h kerüld el a szabadkait ha van rá lehetőséged, mert ő hajlamos halálra ijeszteni az embereket. De amúgy velem ennél jobb eredménnyel is aláíratták hogy nem akarok genetikushoz menni, és az orvosom csak csöndben súgta meg hogy szerinte se menjek, mert minek.

2021. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, hogy van itt valaki Szerbiából :)

Èn újvidèken lakom, úgy, hogy a szabadkait akaratlanul is elkerülöm :D Bár itt a szülèszeten pont akkor volt ügyeletes egy doki akit senki sem szeret ès nem igazán jó amikor nekem volt genetikai ultrahangom, úgy, hogy ezzel mellèszúrtam. Ès hát ö mondta, hogy menjek genetikushoz mert nem ideális a PAPP-a. El is megyek, de annyira megijesztett, hogy nem tudok meglenni.

2021. aug. 4. 14:20
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
Azert azt ne felejtsuk el, hogy itt nem szakemberek valaszolgatnak. A down-korra valo kockazat csak egy becsles, ami a Te korodtol is fugg stb. Annyira fiatal vagy,hogy az esely eleg kevesnek kellene,hogy legyen ha a kor alapjan nezzuk. Viszont az a papp-a ertek nagyon alacsony,megnezel egy tablazatot es a Te eredmenyedre mar a down-kort irjak. Tehat csak azert,mert a tobbi eredmeny ugy ahogy jo, attol az az ertek nem szamit jonak. Ez csak egy atlagolas es nyilvan ettol yok egeszseges is lehet a babad,de lehet hogy nem. Itt hiaba fogjak leirni,hogy ilyen ertekkel nekik semmi problema nem volt,ha nalatok viszont van. Keress egy normalis genetikust es menj el egy vizsgalatra.
2021. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!