Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori név manapság...

Mennyire gyakori név manapság a Léna?

Figyelt kérdés
Most várom a 2. kislányom és a férjemnek ez a kedvenc neve, már így hívja a pocakomban is. Mostanában sokat olvasom itt ezt a nevet, és meg vagyok ijedve (kis túlzással), hogy "tucatnévvé" válik, akár a Lili (régebben így neveztem volna a csajszimat, de nálunk iszonyat sok Lili van a környéken).
2010. aug. 28. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Míg meg nem született a kislányom addig azt hittem totál ritka név, azóta mindenhol belebotlok. Amúgy 2008ban mikor én szültem, gyakoriság alapján 100ból a 64. helyen állt. Én mindig úgy vagyok vele, ha nekünk tetszik akkor nem számít mennyi van belőle, mert úgyis az ő személyisége adja meg a név valódiságát. Remélem érted mire gondolok.
2010. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2009-es listán a 47. leggyakoribb név. Azért az annyira nem vészesen gyakori. Lili a 7.

Én egy Lénát sem ismerek, Lilit viszont nagyon sokat.

2010. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Akkor legyen LÉLA! :)
2010. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi lányunk Miléna lesz (ha lány lesz, de mindig elbújik az UH elől). Így lesz belőle Léna.

Van más Léna végződésű név is, például Madléna, Magdaléna, Aléna, Heléna, Elena (is lehet Léna).

Mi így küszöböljük ki a gyakoriságot.

2010. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ovodában dolgoztam, ott egyetlen egy kislánynak volt ez a neve, és tündéri szép és aranyos volt. Ahol én lakom, talán 1 vagy 2 Léna van. Szerintem nem gyakori. Nekünk kisfiú lesz, de ha lány lett volna akkor Anna, Hanna, Zsanna, Manna, Panka került volna számításba. Jó babavárást!
2010. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnéztem én is a statisztikákat, ez alapján tényleg nem durva. De igazatok van, amúgy is, ha illik a babára, miért is ne adjuk ezt a nevet? Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 29. 10:57
 7/7 anonim válasza:
100%
A mi kislányunkat is Lénának hívják. Persze társul mellé még egy keresztnév, így talán nem lesz olyan gyakori :). Mi is azt gondoltuk, hogy ritka név. Nincs is ilyen ismerősünk.Itt viszont már ez a második kérdés, amiben a Léna névről van szó.Nálunk is a páromnak tetszett meg a Léna név.A kislányunk születése után utánanézett, hogy mennyire gyakori és kiderült, hogy Magyarországon még nem olyan vészes, de Németországban elég gyakori.
2010. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!