Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezzel tényleg olyan rosszat...

Ezzel tényleg olyan rosszat mondtam?

Figyelt kérdés

32 hetes terhes vagyok, ma voltunk anyoséknál családi ebéden.

Természetesen sorra jöttek a "még egyben vagy", "nem szültél még meg" és tarsai kérdések. Ezektől alapbol a falra mászok, mivel nem nyilvanvaló, hogy nagy hassal és hárman (van egy fiunk) mentünk?!


Após megkérdezte, mennyi is van még vissza?!

Mondtam kb 7 hét, de én ha 4 hét mulva kibújna, akkor örülnék a legjobban.


Mindenkinek elkerekedett a szeme, majd após csak annyit kérdezett, de miért?!


Az egész terhességem problémás. Sokszor véreztem, rengeteget görcsölök, energiám semmi. Faj a gyerek kb minden mozdulata. Fiammal amilyen álom terhességem volt, ez most pont az ellentéte.

És ugye emellett ott a 2évesünk, akivel reggeltől estig egyedül vagyok. Mellette háztartás, főzés... kezdek besokallni.


Erre anyós és a sógornőm konkretan nekem esett, hogy mondhatok ilyet. Mert egy anyának akár az élete árán is tűrnie kell a fájdalmat, a gyerek a legfontosabb, őt kell előterbe helyezni nem magamat. Hogy lehetek ennyire én centrikus és társai...

Nekem nem is kellett volna gyerek, még a fiunk sem, ha így állok hozzá.


Elmondtam, pont azért szeretnék még 4 hétig kitartani, hogy ne legyen koraszülött, elég fejlett legyen. Meg nemhiszem, hogy az én egészségemet/testemet totál fel kellene áldoznom.


Férjem is kiakadt, de szerintem azert mert az a 2 nő is ezt tette.

Azota nem áll szóba velem, mert hogy lehetek ilyen.


2021. aug. 8. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem mondtál rosszat.

Én a 33.héttől azt mondtam mindenkinek hogy nem bánom ha a 36 vagy 37.héten megszülök 😂

Sokan nálam sem értették és néztek rám kerek szemekkel. Utána már jobbnak láttam ha nem hangoztatom 😂 ha rám hallgatsz szard le

2021. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Piff. Az a baj, hogy mindenki fejében úgy el a terhesség, mint valami uberf.sza dolog. A terhességgel járó nehézségek meg kb. semmik. Apróságok, amik teljesen kibírhatoak, aki pedig nem így gondolja, az puhany és nem is szereti a gyereket. Pedig sok esetben a terhesség inkabb egy 9 hónapos betegség, ahol egy csomó tünet terheli az embert.


Abszolút aterzem a dolgot, nekem a császár utáni lábadozás sétagalopp volt a terhességhez képest.

2021. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Fú, de jó kis családod van 👍

Férjednek kéne elmagyaráznod, hogy nem egy keltetőgép vagy, hanem elsősorban ember, aki szeretné még érdemben ellátni az elsőszülött gyermekét is és saját maga sem lerobbanni. Majd akkor pofázzon, ha fele ekkora fizikai megterhelésnek kitette magát. És hogy nem kéne osztania az észt olyan dologban, amihez lövése sincs, ahogy az ősanya öreglánynak sem. Nyilván úgy értetted, hogy egészségesen szülessen meg 4 hét múlva. Ez egészen egyértelmű. A boszorkányok csak kötekedni akartak. Férjednek ideje lenne kiállni melletted a családjával szemben is, ha nincs igazuk, nem még beszállni a támadásba.

2021. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Hű anyukám, ha ilyen piti dolog miatt neked esnek akkor mi lenne egy komoly dolog miatt?

Neked ilyen "kuss legyen" szereped van a családban? Nem irigyellek ám... semmi rosszat nem mondtál.

2021. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez kb.mindenkinek átfut a fején a végefelé.

A férjed nem látja,mennyit kínlódsz? Nem aggódik értetek ( vérzés,görcs)? Mellédállhatott volna. Anyósok meg sokszor elfelejtik,milyen volt a terhesség meg a babakor..én is mindig megkapom,ne aggódj.

2021. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hál isten évente kb 3x van ilyen családi ebéd. Anyóst kb 4 havonta látom, sógornőm havonta.


Férjem konkrétan 2 terhes nőt látott eddig úgy közelebbről. Sógornőm, aki kb el volt kapatva végig, neki tényleg annyi dolga volt, hogy megszüljön. Az anyósa jart takarítani, rendelt kaján éltek, stb.. semmi dolga nem volt, csak az, hogy shoppingoljon a babanak meg magának.

Illetve engem, a fiunkkal. Az a terhessegem totál más volt. A 38.hétig dolgoztam, elveztem, tök más volt.


Most foggalma sincs férjemnek mit élek át. A sürgőssegire egyedül mentem be a vérzésekkel, a fájdalmaimról annyira nem beszelek neki. Reggel elmegy dolgozni, mire hazaér este van. Foggalma sincs róla, mi van itthon velem nap közben.

Ezert is tudja valamilyen szinten befolyásolni ez a 2 nő szerintem.

2021. aug. 8. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

6

Hát nyisd ki szépen a szádat és ordítsd le a haját a férjednek és mond el,min mész keresztül. Mond csak el a vérzéseket,had ijedjen meg egy kicsir.Vagy csak maradjon otthon egy hétig a gyerekkel és vigye a háztartást és te addig menj pihenni.

2021. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
És benned nincs is igény, hogy ezeket megoszd vele, hogy tudjon róla? Hogy várod el így, hogy támogasson? Már nem is csodálom, ha nem áll ki melletted, mikor fogalma sincs semmiről. Nálam a legkisebb problémáról is mindig azonnal tudni akarna (ha lenne, nagy szerencsém, hogy végig minden a legnagyobb rendben), bele is bolondulnék, ha nem oszthatnék meg vele bármit.
2021. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

Igen tudjuk... Már jó pár fórumot nyítottál ahol sajnálni kell(ene)

Nem fogunk.

2021. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Youtubeon terjed egy challenge, mi szarrá röhögtük magunk a lányokkal. Egy csávóra ráerősítettek egy görögdinnyét, vagy egyéb megfelelő alakú súlyt x időre, hogy érezze át egy kicsit jobban a problémát. Zseniális ahogy próbálja felvenni a cipőjét, vagy csak kikelni az ágyból.


Alapvetően nem értettem, hogy miért csinálják emberek, de most találtam egy megfelelő alanyt, aki megérdemelné :D

2021. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!