Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy se COVID...

Miért mondják, hogy se COVID fertőzés után, se oltás után nem szabad babával próbálkozni 3 hónapig? Mi lesz akkor ha ezt nem tartom be?

Figyelt kérdés

Elég sok helyen olvastam ezt, pl. itt is, viszont indokot sehol nem látok.

Milyen következmények lehetnek, illetve miért nem javasolják:

- COVID-ból gyógyultan azonnal próbálkozni/teherbe esni

- Oltás után közvetlenül, azonnal próbálozni/teherbe esni

- Terhesen felvenni az oltást (amelyik szakaszban nem ajánlják)

- Terhesen elkapni a COVID-ot

?

Melyik esetben milyen következmények, vagy negatívumok várhatóak? Valakinek van már esetleg kellemetlen, vagy rossz tapasztalata ezügyben, vagy hallott valami közelit ami miatt jogosan nem ajánlják?



2021. aug. 16. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem kizárólag elővigyázatosságból mondják ezt, mert nem vizsgálták hogy milyen hatások lehetnek.

Az első trimeszterre mondják hogy a magas láz vetélést okozhat, az oltásnak meg ugye lehet olyan mellékhatása hogy valaki belázasodik.

2021. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Az mRNS vakcinák hatással vannak elvileg a sárgatesthormon termelésre. Én az oltásom után 2 héttel lettem várandós, egyelőre minden rendben, remélem később sem lesz probléma.
2021. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

A baba nálunk úgy fogant, hogy a férjem fertőzött volt, tünetek nélkül, véletlenül derült ki, ment volna munkahelyről külföldre, és pozitív lett az utazás előtt a teszt. A 24.héten járok, eddig semmi baj.

Lehet hogy én is elkaptam, nem tudom.

Novemberben már mindketten átestünk, pár napos könnyű tünetekkel. Oltva nem hagyunk.

2021. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagyok szakmabeli, csak szülésznő keresztanyámtól hallottam, hogy igaz e vagy sem azt nem tudom, de elvileg a covid fertőzés nagy arányban rontja mind a petesejt, mind a sperma minőségét, rontja a termékenységet, korai vetélést esetleg rendellenességet okozhat (ott a feltételes mód!) . Sokan olyan gyógyszert kapnak, ha elkapják ezt a vírust, ami súlyosan magzatkárosító hatású, épeszű pár ilyenkor tud megálljt parancsolni magának, de sokan sajnos nagyon primitívek. A férjem egy favipiravir nevű gyógyszert kapott, ha jól emlékszem a leírásra, még óvszerrel is tilos a szex terhes nővel. Az oltásokat azért nem ajánlották, mert nem állt rendelkezésre elegendő információ arról, hogy milyen hatással van a terhes nőre és a magzatra. Terhesen elkapni pedig elvileg sokkal kockázatosabb lehet az anyára nézve, nagyobb eséllyel lesz súlyos beteg, szorul lélegeztetőre a megváltozott immunitás miatt.
2021. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Mi 1 evig próbálkoztunk, de semmi nem történt, majd megkaptam az oltást (Pfizer) és hogy most ettől vagy sem nem tudjuk, de a héten töltöm a 7. hetet🥰
2021. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom elovigyazatossga miatt, mert nem tudjak,mi fog tortenni, nincsenek tapasztalataik.Bar most mar a korona megjelenese ota rengeten estek teherbe,ugyhogy lehetne boven valamit ezekbola za adatokbol kihozni,ha akarnanak.

Mi egyebkent iden februarban lettünk koronasak, az egesz csalad(ferjem, 1 eves kislanyom es en is). Majd ezutan masfel honappal pozitivat teszteltem. 24 hetes vagyok, babaval minden oke most mar. Eleinte voltak kisebb komplikaciok es veszélyeztetett is vagyok, de ketlem,hogy amiatt,mert nem vartunk 3 honapot.

2021. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Miért kellett ennyire lepontozni a válaszom? Megsértett valakit esetleg? 4es
2021. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Varandòst oltani veszèlyes lehet, egy ismerősöm gyereke szamàrköhögès ès mmr oltastòl lett ìgy tartos beteg.

Maga a fertőzès csak akkor rizikò, ha az első harmadban magas lazat okoz, nem veszèlyesebb vàrandòssàg szempontjàbòl, mint a rokon vìrusai.

2021. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4%
Azért mondják,hogy nehogy kisbaba helyett valami Covid mutáns jöjjön ki belőled.
2021. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem vizsgálták ki ennyi idő után se,hogy az oltás hoyg hat teherbe esésre,terheségre szülésre. itt sok kismama beoltata magát terhesen és semmibaja és babának sincs baja. szülés után oltasd be magad
2021. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!