Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fogalmazzam meg e-mailb...

Hogyan fogalmazzam meg e-mailben az igazgatónak hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Személyesen már közöltem, de szeretném hogy írásban is meglegyen. Eddig ezt írtam:

Tisztelt xy!


Személyesen már megbeszéltük, de írásban is szeretném megerősíteni, a terhességem tényét. Jelenleg 10 hetes terhes vagyok, továbbra is folytatom a munkámat, ameddig erőm engedi.


Tisztelettel: xy


Ennyi elég? Ez nem béna? Vmint amúgy tegeződünk, de levélben maradjak a magázódásnál?



2021. aug. 18. 07:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Már évek óta nem így van. Ha megállapította az orvos a terhessèged, védve vagy, pont.

Sôt ha nem szólnál, közben elbocsátanának, akkor kötelessége lenne visszavennie a munkáltatónak.


Azért viszont tényleg érdemes szólni - amellett, hogy így fair és a munkáltatónak is fel kell készülni a munkavállaló pótlására -, mert a kötelezô vizsgálatokra (pl. 12. heti genetika) kötelezôen el kell engednie szabadság kivétele nélkül.

2021. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt xy!


Személyes megbeszélésünk után, jelen levelemmel szeretném megerősíteni a terhességem tényét, jelenleg 10 hetes kismama vagyok. Munkámat addig szeretném folytatni, amíg egészségi állapotom megengedi.


Tisztelettel:xy

2021. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 qkker1 ***** válasza:
9%

"mutass nekem egy bíróságot, ahol “a szó elszáll”-nak adnak igazat, és nem az orvosi papíroknak."


Hiába vannak orvosi papírok, ha a főnök letagadja, hogy szóban bejelentette a dolgozó a várandósságot!

2021. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Hu hallod neked tényleg nehéz a felfogásod.


NEM KELL sehogyan sem elmondania se szóban, se írásban, mert a ténytôl, hogy terhes és ezt az orvosa leírta, védi a törvény.

2021. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

Így van, nem kötelezô, mert már a várandóssága eleve védetté teszi.

Nyilván az ember egy idô után elmondja, de hogy ezt szóban vagy írásban teszi, az teljesen mindegy, mivel nem is kötelessége.


Sôt, kapaszkodj meg, ha mondjuk ha terhes valaki, de még nem tudja, és kirúgják, közben kiderül a terhesség, akkor a munkáltatónak KÖTELEZÔ visszavennie.


Szóval légyszi tájékozódj, mielôtt valótlanságot állítasz.

2021. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 qkker1 ***** válasza:
6%

"Sôt, kapaszkodj meg, ha mondjuk ha terhes valaki, de még nem tudja, és kirúgják, közben kiderül a terhesség, akkor a munkáltatónak KÖTELEZÔ visszavennie."


Esetleg valami jogszabályt erről?

2021. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

“... Vagyis, ha a munkáltató felmondást közöl a munkavállalóval, ezt követően pedig a munkavállaló tájékoztatja állapotáról, a felmondási tilalom miatt a munkáltatói felmondás jogellenesnek fog minősülni. Ezen probléma megoldására az Mt. rögzíti, hogy a felmondás közlését követő munkavállalói tájékoztatástól számított tizenöt napon belül a munkáltató a felmondást írásban visszavonhatja, amely esetben a jogellenesen megszüntetett munkaviszony bíróság általi helyreállításának bizonyos szabályait kell alkalmazni [Mt. 65. § (5)-(6) bek.]. Így például úgy kell tekinteni, mintha a várandós nő munkaviszonya a felmondás kapcsán meg sem szűnt volna. Amennyiben azonban utólagos tájékoztatás esetén a munkáltató 15 napon belül nem vonja vissza a közölt felmondást, a munkaviszony megszüntetése jogellenesnek fog minősülni, magával vonva ezzel annak jogkövetkezményeit is.”


Szívesen

2021. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!