Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség:...

Veszélyeztetett terhesség: minden esetben valós veszély áll fent? Aki volt veszélyeztetett és emiatt nem dolgozhatott, mi volt a probléma?

Figyelt kérdés

Ugye a veszélyeztetett terhes nem tud dolgozni, hanem egész terhesség alatt otthon kell lennie. Sokszor hallom azonban, hogy a kismamák egy része csak kamu veszélyeztetett, hogy ne kelljen dolgoznia addig sem, csak táppénzen otthon lenni.

Mennyire igaz ez? Tényleg van ilyen?

Vannak itt olyanok, akik veszélyeztetett terhesek/azok voltak? Mi volt a probléma? Mi lett volna a következmény, ha ennek ellenére ugyanúgy dolgoztok, vagy úgy csináltok, mintha nem volna veszély?



2021. aug. 17. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

#munkaundor #kifogás

Jókora egy paraszt vagy hallod, fogalmad nincs mások dolgairól és döntéseiről, minek kell ítélkezni azonnal?

2021. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Én folyton ájuldoztam,és folyamatos hányingerem volt.Emberekkel és pénzzel dolgozók,nem tudtam volna koncentrálni,így valószínűleg hiányzom lett volna állandóan.Na meg nem biztos,hogy a kedves ügyfél díjazta volna,ha telibe rókázom.Utána jött a Covid,így a főnököm és a háziorvos tanácsára maradtam itthon.Nem kellett feküdnöm,vagy ilyesmi,de nem is kellett több száz ember által tapperolt pénzt fogdosnom,meg tömegközlekednem.
2021. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

"Ugye a veszélyeztetett terhes nem tud dolgozni,"


Már ebben tévedsz.

A veszélyeztetettség EGYÁLTALÁN NEM jelent automatikusan munkaképtelenséget.

A veszélyeztetettség csak egy kockázatbesorolás. Lehet valaki csak annyitól is veszélyeztetett, hogy extra fiatalon vagy pont ellenkezőleg kicsit idősebbként vállal gyereket. Ettől függetlenül simán kihordhatja gond nélkül.

Pl: első terhességem azért volt veszélyeztetett, mert Leiden-mutáció miatt vérhígítót kellett szúrnom, de ez nem okozott gondot a munkámban, a 36. hétig dolgoztam.

Második terhességnél viszont ehhez jött még egy rossz helyen tapadó placenta, ami miatt ágynyugalomra intettek. Így tényleg nem tudtam dolgozni. Sokszor voltam kórházban is.

2021. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem kinyílt a mehszaj és feküdni kellett majdnem végig. Ezen kívül cukros vtam és magas vnyomasos, de ez amúgy sztem nem feltétlen táppénz.. Kismamakent nem kell amúgy otthon lenni, kivéve akinek feküdnie kell, mint nekem
2021. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
A 3-asnak igaza van.Nem jelent automatikusan munkaképtelenséget,de ha jelent is, akkor is lehet időszakos,vagy akár a terhesség végéig eltartó munkaképtelenség Pl időszakos:1.trimeszteri folyamatos rosszullétekkel,hányással sokan nem tudják ellátni a feladatukat,hiszen állandóan ki kell rohangálniuk,ha ez megszűnik, akkor tudnak újra dolgozni.Ha viszont valakinek pl nyílik a méhszája idejekorán,akkor még pisilni se nagyon kelhet fel bizonyos esetekben.Ebben az esetben ugye nem tud újra munkába állni az illető.De alapvetően sem habos babos ám a terhesség,még ha problémamentes akkor sem(szorulás,aranyér,éjjeli pisilés 100x,később nehéz légzés,gerincfájdalom,idegbecsípődés),szóval ha valaki csak extra fáradt,én attól sem sajnálom ha kiírja a doki.Ezt nem tekinteném táppénzcsalásnak.Nem igen hiszem,hogy valaki csak munkaundorból marad otthon sokkal kevesebb pénzért,mint a fizetése.Hidd el,várandósan van oka otthon lenni,még ha ránézésre semmi baja sincs.Nyilván nem fogja az orrodra kötni,hogy egy hete nem tud kakilni még ha szilvalekváros tejet iszik sem,és azt sem,hogy ettől olyan aranyere lett,hogy nemhogy ülni,de állni sem tud.
2021. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinos cukorbeteg vagyok. Automatikusan veszélyeztetett lettem, de 35 hétig dolgoztam.
2021. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem a 20. héten vetéléssel végződött, méhnyak elégtelenség miatt.

A másodiknál 18. héten már a nyitott belső méhszájban volt a babám feje, azonnal műteni kellett. Előtte 12-15 hét között özönvíz-szerű vérzések miatt kórházban voltam; a 18. hét után pedig még +3 hónapot. Kizárt volt, hogy dolgozzak. Azért küzdöttünk, hogy ne vetéljek el, később pedig azért, hogy ne legyen koraszülött a gyermekem.


Harmadik terhességem az előző kettő árnyékában zajlik, a kisfiamat egy háló tartja bent, ami egyelőre teszi a dolgát, de a technika nagyon új, nincs sok tapasztalat vele. Szóval marad a kímélő életmód, pihenek, amennyit csak tudok, ami munka mellett nem lenne lehetséges, főként, hogy az enyém nagyrészt fizikai jellegű is, emelésekkel.

2021. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
IUGR (méhen belüli növekedés elmaradás). Sokat kellett pihennem. Emellett bejárós voltam a melóhelyre, ami pluszban elég stresszes volt. A doki nem javasolta, hogy tovább dolgozzak.
2021. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Engem 2 vetélés után a doki azonnal táppénzre küldött. Alapjáraton fizikai munkát csináltam, egész napos állással. Ezzel a terhességgel is kezelésekre jártam, progeszteront és vérhígitót szedtem. Az elején nagyon sokat görcsöltem és volt kis vérzésem is. Az meg csak plusz volt, hogy az első trimeszterben olyan rosszul voltam és annyit hánytam, hogy szerintem amiatt sem tudtam volna dolgozni a többi gondtól eltekintve.
2021. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Én baromi fáradt voltam, képtelen voltam elvégezni a munkámat. Olyan persze nincs hogy félmunkaidőben dolgozok, félmunkaidőben meg táppénz :D pedig nekem megoldás lett volna. Így maradt a táppénz. Megjegyzem, a közvetlen főnököm támogatott ebben a legjobban.
2021. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!