Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vagyok, most...

15 hetes kismama vagyok, most tűnt fel hogy kb 1,5x olyan gyorsan ver a szívem nyugalmi állapotban, mint korábban. Nem túl gyors ez ilyen korán?

Figyelt kérdés
2021. aug. 23. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt elég korán. Már az első trimeszteri vérvételen biztos, mert arra emlékszem.

Én utána megkérdeztem mind a háziorvost, mind pedig a nőgyógyászt, azt mondták rendben van. Amúgy nekem 100as pulzusom is simán volt fekve, erre mondta a doki, hogy határeset, még nem kell gyógyszer rá. Aztán valahol a második trimeszterben elmúlt.

2021. aug. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Nem változott semmi más az életedben? Nekem nyugalmi állapotban 60 körül volt mindig, sokat sportoltam korábban. Míg terhes voltam sem ment 80 fölé. Pfizer oltás után 2 hétig 100 körül volt (ekkor már nem voltam terhes, tehát 60 volt a normál), folyamatos szívverésérzéssel. Aztán elmúlott. A 2. adag után szintén ugyan ez. Szóval ha bekerül a szervezetbe valami anyag, akár gyógyszer is lehet az, az tud ilyet csinálni. Az egyik ismerősömnek egy gyulladáscsökkentő gyógyszer használata során lett magas a pulzusa, írt fel neki másikat az orvosa. Nem vettél be semmi gyógyszert mostanában?
2021. aug. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltam egyik trimeszterben sem ilyet. Alap pulzusom 50-60 közötti, terhesség alatt sem nagyon ment a nyugalmi 70 fölé.

Kérdezz rá az orvosodnál legközelebb. Biztos ami biztos 😊

2021. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem alapból ilyen 70 a plafon a pulzusnál. Inkább 60...

Terhesség eleje óta 100 körül mozog, sőt, volt már nyugalmi állapotban 120is. 110ig terhesen belefér.


Sokkal több (lesz) a vér a szervezetedben, több helyre kell eljuttatnia. Természetes dolog :)


34hkm, akinek épp reggel lett 108 mérve :)

2021. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem tachycardiám van (magas pulzusom, mellé még alacsony vérnyomás is), várandósság elején volt ájulásom is miatta, gyakorlatilag nem megy a pulzusom 100 alá, de mértek 135-öt is nyugalmi állapotban (140 felett szoktak rá gyógyszert adni). A házi orvosom javasolta, hogy kezdjek el panangint szedni, a pulzusom nem ment lejjebb, de az ilyen infarktusszerű rohamok (amikor azt hittem kiugrik a szívem a helyéről) megszűntek. A nőgyógyász megtiltott minden koffeint, amit bevallok nem annyira tudtam/tudok betartani, az első trimeszteri fáradtság miatt, most kezd visszatérni az erőm, úgyhogy most szeretném elhagyni. De a lényeg, hogy alapvetően természetes, hogy gyorsabban ver a szíved, mert sokkal több vért kell keringetnie és ez megterheli a szervezeted. Mindenképp említsd meg az orvosodnak, de valószínűleg ő is ezt fogja mondani.
2021. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!