Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A-vitamin túladagolása korai...

A-vitamin túladagolása korai terhességnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most jövök a nőgyógyasztól - 6. hét terhes vagyok :) tervezett baba, várjuk nagyon. Eddig Multivitamin for woman tablettát szedtem, mellé Gravida optimát. Erről tudott a nőgyógyász is. Most közölte, hogy hagyjam abba a multivitamint. Amikor kérdeztem hogy miért - annyit mondott, hogy felesleges szedni.... ezt miért nem mondta eddig?

Akárhogyis, kicsit utánaolvastam most az interneten, és kiderült hogy a túlzott A vitamin fejlődési rendellenességet okoz...mindeközben az említett multivitaminom 700mg A-vitamint tartalmaz tablettánként (és napi 2-t kell szedni - bár szerencsére én mindig elfelejtettem bevenni a második szemet, így csak 1-et szedtem), és a Gravida optima további 600-at....ezzel gyakorlatilag eddig dupla adagot szedtem az A-vitaminból.... most nagyon aggódom...természetesen azonnal abbahagyom a multi szedését mától... de szerintetek nem okoztam gondot eddig?

Sajnos hiába kérdeztem ezt a nődokitól, annyit mondott hogy ne aggódjak...hát nem nyugtatott meg...



2021. aug. 25. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem válaszolt, mert erre nincs válasz, van olyan magzat, akinek van valamilyen rendellenessége, de a legtöbb esetben senki nem tudja, hogy mitől. Te éppen szedtél a vitamint, ha baj lenne rá lehetne fogni arra, más meg dohányzik, iszik, gyógyszert szed, egészségtelenül táplálkozik és akkor arra is rá lehet fogni. Nem hiszem, hogy bármi baj lenne az a vitamintól, felesleges ezen aggódni.
2021. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így folytatod meg fogsz hülyülni rövid időn belül...
2021. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezz meg másik nőgyogyászt. nem lesz baja,babádnak. ne aggodjál, meg meg fogsz örülni
2021. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igazatok van. A stressz a legroszabb. Igyekszem megnyugodni, és nem gondolni erre. Kicsit megnyugtatott mindez. Én nem dohányzom, nem iszom amíg terhes vagyok :) ez alap amúgy. És igyekszem változatosan táplálkozni, hogy minden gondot elkerüljünk. Köszönöm az eddigi válaszokat
2021. aug. 25. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Valószínűleg ha baja is lenne nem ettől. Eleve is túlzás az a mennyiségű cucc is ami a terhesvitaminokban van. Minek szedni egyből 2 félét?
2021. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!