Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Programozott császárom lesz!...

Programozott császárom lesz! Eddig úgy készültünk, hogy a férjem velem esz a szülésnél, de most, hogy ezt megtudtuk elkenődtünk. Akinek ilyen volt, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy apuci gondolom a műtőbe nem jöhet be,de kintről esetleg nyomon tudja követni az eseményeket,mikor foghatja meg a babát?
2010. aug. 30. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet,hogy ez kórházfüggő,de nekem 9 hete volt programozott császárom a debreceni klinikán.A férjem végignézte,ablakon keresztül a műtétet és ahogy kivették a babát én megpuszilhattam,kivitték a műtőböl megmérték letisztogatták és apa kezébe nyomták!Szóval Ő hamarabb foghatta ,mint én!
2010. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húúú,remélem nálunk is így lesz,Uzsokiban fogunk szülni.Köszönöm a válaszod!:-)
2010. aug. 30. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol szülsz majd. Van, ahol apát a műtőbe is beengedik. Nekem ÁEK/MÁV-ban apa üvegen át nézhette (volna) a műtétet. Persze nem premier plánba, mert az orvosok takarásában volt a "vérengzés". Ő inkább megkérte a szülésznőt, hogy közvetítse mi történik.

Amíg engem rendbe tettek, összeraktak, addig végig babázott.

Még írígyeltem is kicsit...

Kiemelés után kísérte tisztítani, vizsgálni, aztán míg velem nem végeztek, addíg dajkálgatta.

2010. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem császár volt de amit az első irt azt SZŐRKONTAKTUSNAK HIVJÁK magyarul hogy a megszületett - császáros -babákat ráteszik az apukájuk mellkasára.


Érdeklődd meg hogy hol mely helyeken gyakorlat ez ...

2010. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha Fehérváron szülsz, ott bemehet az apuka is a műtőbe.
2010. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Két éve,Eger.Kb másfél órát a szülőszobában voltunk,amíg lefolytak az infúziók,apa végig velem volt.Aztán a műtőbe nem lehetett,hanem egy üveges ajtón keresztül nézte a kiemelést,majd nekem felmutatták és vitték apához ki, meg ellátni.Ő még úgy mázasan is megfoghatta ismerkedhettek és a fürdetésnél,öltözésnél is asszisztálhatott.Ja és fényképezett nekem mindent :) Aztán visszahozták nekem a műtőbe a babát,az arcomhoz tették,puszik,megköszöntem hogy ügyesen megérkezett hozzánk stb.Az örzőben is velem volt apa még kb 1órát,aztán hozták a babákat,az enyémet is szopizni akkor mennie kellett.Így is KÖZÖS élmény hidd el,sokkal jobb mint ha kinn ülne a folyosón!Ebben a szituban se hagyjátok ezt ki nekünk is csodás volt még így is.Sőt novemberben újrázunk!
2010. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

SOTE I-en szültem császárral 6 hónapja. Ott bemehet apuka a műtőbe is, utána eldöntheti marad-e a anyukával, vagy lekíséri a csecsemősökkel a babát. Enyém férj ment lánykával, és amint letisztították odaadták neki.:)

Fel a fejjel, és komplikációmentes szülést, és gyors felépülést, meg persze egy gyönyörű egészséges kisbabát kívánok neked.

2010. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

SOTE II-n szültem tavaly októberben. Szintén programozott császár lett. Apuka a műtőbe nem mehetett be, és nem is nézhette, de amikor kiemelték a babát, megmutatták nekem, aztán elvitték, a gyerekorvos megvizsgálta, utána kivitték az apukájához. Ő fogta meg először, és videózott is mikor lemérték (mérleg, cm). Nagyon megható volt azt mondta. Aztán visszahozták még hozzám a műtőbe puszira, simogatásra és pár mondatra.

Ne légy elkenődve, bár én is el voltam, de végül így is életem legszebb napja lett!!

Minden jót kívánok!

11 hónapos baba és 15 hetes pocaklakó anyukája

2010. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást lányok,nektek is minden jót kívánok!:-)
2010. aug. 31. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!