Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1990-2010 közötti időszakba...

1990-2010 közötti időszakba miben voltak mások szokások,vizsgálatok kismamaruhák terheség alatt, mint mai években?

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

20 évnyi időszakot nem lehet leírni ugyanazzal.

De ha csak a kulcsszavakat nézem: 90-ben még nem a testre simuló, pocakot kihangsúlyozó ruhák voltak jellemzőek, hanem a bő ruhák, kicsit később divat volt pl: kismama kantáros farmer. A 2000-es évektől pedig simán ugyanaz, mint most. Ultrahangkép 90-ben még ritkán (80-as években még nem is volt protokoll az uh).

Pocaksimogatás másoktól minden korban bunkóság.

2021. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Pl cukorterheles akkoriban nem volt protokoll,csak azoknak,akiknek csaladban elofordul cukorbetegseg,vagy tulsulyos.
2021. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

89ben születtem.


Anyukám EÜ dolgozó így protekciosan csináltak neki ultrahangot, ami meg is van...hát komolyan en gyakorlatilag semmit nem tudtam kivenni belőle, de még csak annyit se hogy egy fejem van-e 😅

2021. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

70-es években is más volt. Sőt, előtte bába asszonyok jártak házhoz a szüléshez.

Nyilván fejlődött a tudomány, változott a világ. Magyarország még így is elmaradott a szülészet terén.

2021. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Én 91ben születtem. Beszélgettünk erről anyukámmal, bár ruhákat nem kérdeztem tőle, de vizsgálatok elég hasonlóak voltak, max nem ennyi. Ultrahang felvételemet én is megnéztem, mert anyukám magán helyre járt, talán a fejemet ki tudom venni belőle, de amúgy semmit. Ami érdekes, hogy akkor nem volt aranyóra és nem lehetett senki mellett a babája, csak amikor szoptatták őket. Legalábbis itt így ment, ő ezt mesélte.
2021. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

En 99-ben szulettem es rolam mar volt ultrahang fotoja anyameknak 😄 raadasul a fiamat ugyanott szultem ahol anya engem, es azok alapjan amit meselt, meg lattam a regi kepeket, nem sok minden valtozott a korhazban😄

Engem is inditottak a fiammal es ot is velem, akkoriban nem volt szokas ballont adni inditott szules elott, minden mas szerintem hasonloan ment

2021. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

A szomszédek sorozatban két főszereplő is terhes volt. 1987 és 1999 között játszottak a teleregenyt. Jutka és Juli is bővebb ruhákat hordott, egyáltalán nem voltak jellemzőek a manapság divatos hasra feszülő ruhák. Jutka rendszeresen járt kantaros nadrágban, Juli terhesen is a csinosabb vonalat vitte. Mindkét színésznő a valósagban is terhes volt, nemcsak szerepe szerint, ha ez számít.


Édesanyám is a volt terhes két alkalommal is ebben az időszakban, O például végig tudta hordani a normál ruháit, bár nem ez a jellemző.

2021. okt. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Én 2010ben szültem. Semmivel sem volt különbek a vizsgálatok mint most.

Talán csak annyi, hogy korszerűbbek lettek a gépek, és már hamarabb meg tudják mondani a baba nemét. Nekem akkoriban acsak 6 honaposan tudták,

Most ismét babat várok, csütörtökön megyek genetikai vizsgálatra, elvileg már tudni foglyuk a baba nemét 😊

2021. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Akkoriban még rutin volt a kombinált teszt, ma már tudjuk, hogy nem sok értelme van.
2021. nov. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2021. nov. 3. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!