Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos a 9. héten PrenaTestr...

Az orvos a 9. héten PrenaTestre akar küldeni és 12. héten genetikai ultrahangra. Nem elég csak az egyik vizsgálat? Nem ugyanaz a kettő?

Figyelt kérdés
2021. szept. 4. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem ugyanaz a kettő, és nem elég egyik. Az ultrahangon szervi elváltozást is néznek, megmérik mekkora a magzat, megfelelő ütemben fejlődik-e, stb. A PrenaTest az anya véréből leadott mintában genetikai betegségeket szűr, kromoszómákat vizsgál. Ha (ne adj' isten) esetleg elhalt a terhesség, akkor azt pl a tesztből nem fogják tudni megmondani, csak azt, hogy az adott genetikai eltérések jelentkeznek-e a leadott mintában. Az ultrahang azonnali képet fest, látszik rajta a szívverés, a pici mozgása, paraméterei, amikből csomó más, egyéb betegségre is tudnak következtetni (ismét, ne adj' isten, hogy ilyen legyen, ezeket mind csak példaként hozom).


Amúgy szerintem nincs olyan, hogy túl biztosra menni. Minél több szűrővizsgálat és minél több ellenőrzés van, az ember annál nyugodtabb lehet, hogy minden rendben. Nyilván az sem tévedhetetlen, de azért mégis többet tud így, mintha egyáltalán semmi ultrahangra nem menne vagy nem végezne el teszteket.

2021. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
En egyikre sem mentem, de engem nem is kuldott az orvos, es en mindenkepp meg akartam tartani. Kulonbozo dolgokat neznek a ketton, de a lehetseges betegsegeknek igyis csak egy nagyon kis szegmenset. Ti ismeritek a sajat preferenciaitokat, anyagi helyzeteteket, genetikai hattereteket, elvetetnetek-e adott eselyek mellett. Egyik baratnom pl. a legkisebb esely mellett is elvetette volna, ha barmi nem oke, de olyan is volt, akinel nagyon rossz eselyek mellett (kombinalt teszt) egeszseges gyermek szuletett.
2021. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

A genetikai ultrahang egy ultrahang, amin különböző eltéréseket láthatnak. A prena teszt meg bizonyos kromoszómarendellenésegeket szűr, tehát tökre nem ugyanaz a kettő.

Lehet rendben az UH úgy, hogy közben mondjuk Down-szindrómás a gyerek, de lehet rendben a kromoszómaállománya annak ellenére, hogy valamilyen fejlődési rendellenessége van (mondjuk hiányzik az egyik végtagja, dongalába van, szájpadhasadéka stb.)


Szerintem 9. héten korai a Prena teszt, mert:

1. Azért a 12. hétig még relatíve nagyobb gyakorisággal előfordulhat vetélés.

2. Ha a 12 hetes genetikai UH-n valami komoly rendellenességet látnak, akkor indokolt valamilyen invazív vizsgálat (lepényboholy mintavétel vagy magzatvíz mintavétel), mivel terhességmegszakítást csak ezeknek a pozitív eredménye alapján lehet végezni, pozitív prena teszt esetén nem, ahhoz kell megerősítés.


A prena nem olcsó, szóval szerintem érdemes megvárni a 12 hetes UH eredményét vele, és azután megcsináltatni, mert a felsorolt esetekben feleslegesen dobsz ki az ablakon többszázezer forintot.

2021. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Én ismind kettőt megcsináltattam, a genetikai kötelező a prena a te döntésed.

A genetikai ingyenes a prena zsebbe nyúlós

2021. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Én Prena tesztet csináltattam a 10. héten, ami negatív lett. Ennek ellenére a genetikai uh-on 5 mm-es tarkóredőt mértek és orrcsont hypoplasiat.

Leginkább Down-szindrómára gyanakodtak, és chorion biopsiara küldtek, ami 100 % pontossággal mutatja ki a kromoszóma rendellenességeket. Ismerősömnek negatív lett a Prena tesztje és az uh is rendben volt, mégis down-szindrómás babája született. Én ezek után már csak a biopsziában tudok megbízni (a vetélés esélye kevesebb, mint 1 %). Az orvos azt javasolta, hogy felejtsem el a méreg drága Prena tesztet, és helyette legközelebb biopsziát csináltassak.

2021. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Mindkettőt megcsináltattuk, mi így éreztük biztosnak és ettől nyugodtunk meg. A Prena drága volt, de mivel nekünk belefért gond nélkül ezért nem volt kérdés, hogy szeretnénk. Mellé egy nagyon neves genetikus orvoshoz mentünk ultrahangra ami szintén nem volt olcsó (ingyenes kórházi vagy sztk-s genetikai vizsgálatra biztosan nem mennék). Én azt gondolom, hogy ha belefér akkor mindent érdemes megcsináltatni, ha nem, akkor az ultrahangra legalább egy olyan orvoshoz mennék aki nagyon profi benne. Én pl mindkét gyerekemmel ugyanahoz mentem és hiába volt meg a Prena eredménye már az uh előtt, akkor nyugodtam meg teljesen amikor ez az orvos is azt mondta, hogy tökéletes a baba.
2021. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Szintén amniocentezisen voltam. Előzmények miatt. Az az egyetlen ami 100%-os eredményt ad.

Gondolkodtunk a nifty-n is, de a genetikus beszélt le róla, nyilván kényelmesebb lett volna egy vérvétel

2021. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Küldeni nem küldhet prena tesztre max ajánlhatja. Ez a te döntésed

Genetikai kötelező, és lehet magán intézményben is csináltatni az ultrahangot

2021. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A Prena nagyon drága. Gondold meg
2021. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Verifit csináltattam downos baba volt, uh n 1.6 nyakiredő a doki vagy 6x megmérte mert tudtam már hogy beteg azt mondta nagykönyv szerinti, orrcsont is meg volt, áramlásnál volt eltérés. Méhlepény biopszia igazolta a betegséget
2021. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!