Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valakivel olyan hogy...

Nyariramona941111 kérdése:

Volt már valakivel olyan hogy a doki azt mondta neki vizsgálatkor hogy úgy néz ki terhes és ultrahangra várni kellett ott meg kiderült hogy nem az?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Halvány pozitivat teszteltem tegnap voltam orvosnál! Az orvos azt mondta úgy néz ki babát várok és ráirta a papiromra menjek védőnőhőz havonta egyszer menjek vissza hozzá ha nincs semmi probléma de viszont ahol voltam dokinal ott nincs ultrahang igy elküldött máshova ahova csak 1 hónap múlvára kaptam időpontot ! Az orvos egy vizsgálat után ultrahang nélkül hogy tudja azt mondani hogy az vagyok? Bocsi ha hosszú lett! Volt már olyan akivel ilyen volt és az ultrahangon meg kiderült hogy nem terhes?
2017. máj. 31. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Verbol néztek hcg-t?
2017. máj. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Ha pozitivat teszteltel es nem menstrualsz, akkor szinte biztos, hogy terhes vagy. Ha az orvos huvelyi uton vizsgal koraterhesen, akkor azt nezi, hogy a meh normal meretu-e, vagy nagyobb, illetve milyen a puhasaga.

Mar koraterhesseg alatt is nagyobb valamivel, mint terhesseg nelkul, lehet hogy ezt erezte nalad is az orvos.

Ha teged megnyugtat, akkor csinalj majd valamikor meg egy tesztet, ha az is pozitiv, akkor nyilvan terhes vagy.

En ugyan nem Magyarorszagon elek, de problemamentes terhessegnel itt 12 hetesen van az elso uh. Sajnos nekem ilyen terhessegbol csak egy jutott (az osszes tobbinel volt verzesem a 12 het elott, ami miatt korabban kellett uh-ra mennem, a legtobb veteles is lett). De hiaba nem voltam 12 hetig uh-n, ket pozitiv teszt es elmaradt menstruacio miatt nem kerdojeleztem meg addig sem, hogy terhes vagyok.


(Van elvileg hcg-t termelo ciszta, vagy ilyesmi, mar olvastam rola, de annyira ritka jelenseg, hogy nem kell szamitasba venned ezt a lehetoseget.)

Ha az uh-ig esetleg verzest tapasztalsz, vagy nagyon eros fajdalmat, akkor mindenkepp menj orvoshoz, akkor valahoy ugyis csinalni fognak uh-t. De remeljuk ilyen nalad nem lesz.

2017. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

az uh létezése előtt is meg tudták állapítani a terhességet az orvosok. engem sem abból vettek észre, hogy mozogni kezdtem :o


igen, mauális vizsgálattal megállapítható a terhesség, a méh puha, megnagyobbodott... de ez biztos rajta van az ambuláns lapodon.

2017. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én azért nem élném bele magam. Simán felszívódhat, vagy akármi. Ráadásul ha csak halvány pozi a teszt, a méh sincs annyira megnagyobbodva még, hogy azt tapintani lehessen.
2017. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jártam így.

Késett a vérzésem, azt hittem hogy petefészek ciszta, mert pár hónapon belül 2 barátnőm is így járt. Elmentem orvoshoz, de azt mondta terhes vagyok, csak kézzel vizsgált meg, mert uh-ja nem volt. 17 éves voltam, kb. fél éve voltunk együtt a barátommal (azóta a férjem), és mindig védekeztünk gumival. Szerencsére nem hittem el a dolgot, és nem hoztam rá a frászt a szüleimre, hanem 2 nap múlva elmentem magán uh-ra ahol se terhesség, se a nyoma nem látszott, közben meg is jött.

2017. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!