Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt állandó feszült,...

Szülés előtt állandó feszült, ideges hangulat meddig normális? Hogy tudnàm ezt kezelni?

Figyelt kérdés

37 hetes kismama vagyok. Az elmúlt napokban extrém feszült vagyok, bármin képes vagyok felhúzni magam és bőgve kiakadni.

Próbálom visszafogni magam mert sokszor érzem hogy túlzás és nem szeretném szegény férjemet az állandó (legtöbbször egyáltalán nem jogos) vitákkal terhelni, de komolyan, néha még magamat is nehezen viselem el. Egész terhességem alatt "nyugodt" kismama voltam, nem ért komolyabb stressz, nem idegeskedtem. Létezik hogy az utolsó néhány hétre ennyire beütnek a hormonok, hogy egy elviselhetetlen hárpiát csinálnak belőlem? Konkrétan még alvás közben is azt álmodom hogy veszekszünk. A szülés miatt nem idegeskedem, inkább csak izgatottan várom hogy velünk legyen a kisbabánk.


2021. szept. 5. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen, létezik. :)

Nehezen bírja már az ember, rosszabbul alszik, kevésbé pihenek, a hormonok és az izgalom is.

Beszélgessetek sokat a férjeddel, ha jófej meg fogja érteni és nem veszi fel akkor sem ha hárpia vagy. Beszéljetek meg mondjuk egy jelszót, amit ha kimond, akkor te gondolkozz el azon, hogy most mennyire jogos a hisztid. :)

2021. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Én 2 hete szültem.

A terhességem utolsó hónapja egyszerűen borzasztó volt. Úgy így éreztem magam. Semmi nem tetszett, mindenen felhúztam magam, a férjem itta meg sajnos a levét. Ha valaki mondott valamit ami nem tetszett, akkor elkezdtem sírni minden ok nélkül. Mindent elfeledtem az után miután megszületett a baba, minden rendbe jött utána 😊

De sajnos a terhességemre rá tette a pecsétet.

Könnyű szülést! :)

2021. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ja, és a férjemnek panaszoltam szinte mindent, és ő nyugtatott ha szükség volt rá. Próbálj meg vele beszélgetni, mondd el neki a problémáidat, hidd el segíteni fog.

2es voltam

2021. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem velem van a baj, köszi :) Szerencsére a férjem tudja hogy ez a hormonok miatt van, de persze amikor először megemlítette csak még jobban kiakadtam hogy nem veszi komolyan a problémáimat... De nagyon türelmes és támogat, nem veszi fel ezeket és próbál a kedvemben járni csak borzasztó lelkifurdalásom van hogy ezt teszem vele. Ha meg sikerül visszafognom magam, akkor éjszaka álmomban veszekszünk és bőgve kelek fel... Tényleg a végére terhes igazán a terhesség 🙄 A tippeket köszönöm, megpróbálkozunk vele :)
2021. szept. 5. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam én is. Haragudtam a férjemre mert elment motorozni, miután én mondtam neki hogy menjen nyugodtan ha kedve van, mert itthon úgyse csinálunk semmit, csak ülünk. 😅🤦🏻‍♀️ Tudtam hogy nem haragszom jogosan és hülyeség az egész, de mégis idegesített. És így volt sok minden más. Igazából nem ő rá haragudtam hanem az egész helyzetre. Szerettem volna csinálni sok mindent, amit akkor pont nem lehetett. Ez frusztrált. Azután természetesen elmúlt. Irtó türelmes volt férjem, és ezért nagyon hálás vagyok neki. Amúgy olyankor mikor veszekedni volt kedvem, csak elvonultam magamba és zenét hallgattam vagy a kutyámal játszottam. (ő szegény nem feleselt vissza sose 😅)

Kitartást neked, nemsoká túl leszel rajta, aztán a neheze igazából még csak most kezdődik. 😁

2021. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A harpia viselkedesre nem mentség a hormonvaltozas. Később a szülés utánra, szoptatasra fognád. Majd fáradtság, stb.. És a házasságnak kampec.

Én azt javaslom szexeljeztek többet, kevesebb lenne a feszültség. Többször csináld csak neki is, irasodbol itelve megerdemli.

2021. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Tele voltam hormonnal, mindenem fájt, alig vártam hogy szuljek mégis tudtam viselkedni és nem haraptam le a férjem fejét...Sose értettem, hogy régen nem rinyalt egy terhes nő sem a környezetemben, most meg mindenki a terhességre fogja ha stresszel,hisztizik.
2021. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!