Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köhögés csillapítására vagy...

Köhögés csillapítására vagy átvészelésére milyen praktikák vannak?

Figyelt kérdés
Tegnap óta szinte folyamatosan köhögök. Éjjel alig aludtam emiatt. Minden köhintésnél megfájdul a fejem. Néha a hasam környékén is megfájdul. Doki telefonon nem mondott semmi hasznosat, csak hogy mivel terhes vagyok, semmit nem írhat fel. Majd be kell mennem tesztelni, de attól nem múlik el a köhögés. Szinte folyamatos egész nap és már nehezen viselem a fejfájás meg az öklendezés miatt. Aki volt hasonló helyzetben, annak mi enyhített a köhögésen?

2021. szept. 13. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Hagymateat próbáld ki. Egy nagy fej vöröshagymat vagj csíkokra, öntsd le kb. fel liter vízzel. Főzd 15 percig forrástól számítva. Szurd le. Ha langyosra hűlt, tegyél bele sooooooooook mézet és citromot. Nekem ez be szokott válni.


Jobbulást!

2021. szept. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Sok sok tea, folyadék, szinte állandóan “nedvesen tartottam a torkom”. Emellé diffuzorba eukaliptuszos illóolaj és ha száraz köhögés akkor inhalálás (fiam kruppos így van itthon nekünk).

Mentolos cukorka, sál ha a torkod is fáj.

Sok sok pihenés és minél kevesebb beszéd, tevékenység, amivel ingerelnéd a köhögésed.

Legvégső esetben a tantumverde torok spray, de erről megoszlanak a vélemények, a betegtájékoztató nem javasolja, a legtöbb ember és van orvos is, aki viszont igen. Hol az igazság..

2021. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Grillázs.
2021. szept. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Köptető vagy száraz köhögésre csillapító. Lándzsáa utifű szirup...


2

A torokfájáson mit segít a sál?😀

2021. szept. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagymatea. Undi, de hatásos.
2021. szept. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mantis religiosa ***** válasza:
Kakukkfű- vagy hárstea.
2021. szept. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van a közeletekben sószoba, menj el. Nagyon jó!
2021. szept. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! A hagymateát kipróbálom.

4-es. a lándzsás utifű szirupot adatko hiányában nem javasolják terhesség alatt. Legalább is ez van ráírva.

7-es ha lenn a környékemen sószoba, akkor se mehetnék, mert várnom kell tesztelésre. Nem mászkálhatok. Bár kétlem, hogy ez covid lenne.

2021. szept. 14. 07:14
 9/10 anonim ***** válasza:
terhes vagy kérdező? hogy vagy?
2022. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam a kérdés kiírásakor (szept. 13.). Már meg is szültem. Jól vagyok, köszi! Az a szeptemberi köhögés átment rajtam 2-3 nap alatt. Azóta se voltam beteg. Ez kb 1-2 évente fordul elő, szóval általában nem vagyok beteg.
2022. márc. 1. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!