Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdek elkeseredni. Akárkivel...

Kezdek elkeseredni. Akárkivel találkozom, mindenki megjegyzi, h hú de nagy hasam van. Amikor pedig közlöm, h még 3 hónap van hátra, egyből mondják, h jó nagy baba lesz. Titeket is idegesítenek az ilyen beszólások? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Jó nagy a pocim,ez a 27. hét.Nem zabálok,10 kilót híztam,jobban csak pocira,olyan mint egy nagy dinnye:)A dokit megkérdeztem erről,azt mondta h attól-is- függ,a méh kifelé hajlik,vagy a hasüreg felé.Eddig nem is zavart,de a sok okos beparáztat lassan.172 cm vagyok.Volt rajtam kb. 4 kiló felesleg.A magzatvizem átlagos mennyiségű.
2010. aug. 31. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Engem is halálra idegesítettek az ilyen beszólások, hasonló cipőben jártam. Mindenki azt hitte ikrek, a végén már csak egy nagy has voltam :( A magzatvíz nekem is átlagos volt, a fiam végül 3300 gr-mal és 51 cm-el született meg.
2010. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Tényleg nagyobb az átlagnál,de a sok debil,aki ráadásul már szült is nem gondol bele,h ehelyett azt is mondhatná,h milyen szép pocid van?Esküszöm a következőnek ezt fogom válaszolni.Volt olyan,h elkezdtem magyarázni,h nincs összefüggés a baba és a pocak mérete között...na ezt egy öregasszonynak magyarázd el,aki ránézésre azt is tudja,milyen nemű lesz a gyereked...:))
2010. aug. 31. 14:05
 3/19 A kérdező kommentje:
A védőnő annyit mondott,h ismerve a szülőket,52-56 cm hosszú,inkább vékonyabb baba lesz...csendben megjegyzem,h az uh-os méretek teljesen megegyeznek a terhességi korral.
2010. aug. 31. 14:08
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

22 hetes vagyok és rám is megjegyzéseket tesznek, pedig majd 6 kilót fogytam. Próbálom meg se hallani őket. Inkább gondolj arra hogy nagy poci=tuti szép, nagy, egészségesen gyarapodó baba.

Engem az idegesít a legjobban hogy fogdoznak, de még idegenek is. Pedig rájuk szólok. A pocim nem köztulajdon.

2010. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A 22 hetes vagyok. Eszembe jutott valami. Ha már tényleg sértőnek találod a beszólásukat, te is tégy megjegyzést az ő hasukra. Lehet megsértődnek, de tuti felfogják, még ha meg se értik.
2010. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szia,nekem is ugyanez volt és nagyon rosszul esett igaz hatalmas nagy volt a hasam és mindenki azt hitte,hogy ikrek de már nem mertem elmenni a boltba mert csak kaptam a megjegyzéseket.Most 5hós a babám és a hasam is megmaradt sajnos amivel nem tudok megbékélni,de most a fiam az első!
2010. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Barátnőmet is mindenki "meg akarta születni" már a 6. hónapban, mert óriási pocija volt. Én még nem is láttam ekkorát! S sokat is hízott. Szegény tök rosszul érezte már magát a hülye megjegyzésektől. Aztán a baba a 39. héten megszületett 3400 grammal! Szóval nem lett nagy, és a barátnőm hasa is elég hamar helyreállt.

Nehéz kezelni a beszólásokat, és eleve nem értem miért kell stresszelni a kismamákat.

2010. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Megint a 22 hetes vagyok. :P Igazából az emberek nem is tudják mekkora az átlag poci nagyság egy adott időszakban. Még ha szült is, az idők során elfelejtik. Ha már látnak egy domborodó pocit, azt várják hogy ott helyben szülj.

Fateromhoz buszoztam, odaült egy falubeli nőci, megjegyezte mekkora hasam van és utána megkérdezte hogy terhes vagyok-e. Gondolom magamban nem, csak ettem. Nem tudom, nekem eszembe nem jutna megjegyzést tenni egy nem terhes nő hasméretére, szóvak ő se tegye.

2010. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szintén ezzel a gonddal küszködök! 22 hetes vagyok, de volt aki azt hitte, hogy 7 hónapos vagyok! Pedig még csak 3 kilót híztam! Az Uh-on is rendben találtak mindent, de már az agyamra mennek a beszólásokkal. Főleg a taperolással. Sokan azt képzelik, hogy egy kismama hasát törvényszerű megsimogatni, megfogni. Persze nem akarom megsérteni őket, de nem tudom meddig bírom még szó nélkül.
2010. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon nagy a pocim 29 hetesen, és én is sok megjegyzést kapok. Örülj neki, nekem ilyenkor mindig azok a sovány bagós kismamák jutnak eszembe, akiket a terhesgondozóban látok, és kézilabdányi hassal mennek szülni! Ehhez képest mi szép egészségesek vagyunk, legyél büszke a nagy pocidra! Az orvosom soha nem tesz megjegyzést, a férjem mindig dícsér, hogy milyen szép, így hát én is örülök. Te is tegyél így! Ne foglalkozz a megjegyzésekkel.
2010. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!