Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad továbbra is edzenem?

Szabad továbbra is edzenem?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok. Sajnos eléggé. :( 3 hete váltottam életmódot. Rendszeresen eljárok azóta edzeni (edzőhöz) és tartom a napi 1500 kalóriás diétát is. Ez idő alatt le is ment 4 kiló. Egy idje próbálkozunk a kistesóval. Nem görcsölök rá, a ciklusom nagyon vacak (szerintem a túlsúly miatt), és nem sok esélyt láttam arra, hogy teherbe essek. Általában a 30. Napon van ovum, és rá 2 hétre megjön.

Mindig szoktam érezni az ovut, de ebben a ciklusban nem éreztem. Gondoltam majd a 30. Napon megint. Ma vagyok a 28. Napomon.

14 nappal ezelőtt voltunk együtt a férjemmel, azóta is persze, de akkor az 1x nem védekeztünk. Igazából már el is engedtem kicsit a baba témát, mert nagyon le szeretnék fogyni, arra akartam koncentrálni. Reggel gondoltam, hogy csinálok 1 tesztet, nehogy terhes legyek mégis, és ártsak neki.

Esélytelenek nyugalmával néztem a tesztet. Nagyon meglepődtem, mikor kijött halványan a 2. Csík is. Gondoltam biztos rossz a teszt, felbontottam mégegyet (facelle) az is egyértelmű pozi lett. Elmentem a rossmannba egy digitálisért. Az is pozi lett.

Nagyon meglepődtem. Ha valamikor most nagyon nem számítottam rá. Örülök persze, de nagyon nagyom szetetnék tovább fogyni. Szerintetek folytathatom az edzéseket? A kaja szerintem elég lesz, napi 5 étkezés össz. 1500 kalória, de elégnek érzem.



#edzés #túlsúly #Fogyásterhesen
2021. szept. 16. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan mehet az edzés, hidd el nem lesz baj, a babának is jó a fitt anyuka. Viszont én az 1500 kalóriát kevésnek érzem, de nem vagyok szakember. Érdemes lenne dietetikust felkeresned, hogy erre a helyzetre ajánljon étrendet. Boldog babavárást!
2021. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
lehet nem most lenne a legjobb babát tervezni. előbb legyél egészséges
2021. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ja kettes zseni vagy. Vetesse el, mert van rajta túlsúly. Eszem megáll komolyan…
2021. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
nem mondtam hogy vetesse el, azt mondtam hogy nem most kellett volna próbálkozni. mostmár mindegy
2021. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Akkor jól megmondtad neki, pont ez volt a kérdés. Mai böfögésed meg volt, köszönjük!
2021. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
annyit sportol éso lyan ha terhes vagy ami kismamáknak valo
2021. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az edződnek mindenképp. A nagy súlyok és mély guggolások nem javasoltak terhesen, meg a magas pulzusszám sem, de edzeni járj nyugodtan tovább. Én a 24. hétig edzettem edzővel, és bár a végén sok sportértéke nem volt már, de a mozgás terhesen is fontos.
2021. szept. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen edzés. A nagy intenzitású edzéseket, ugrálásokat, hasizmozásokat nem javasolják.

Én csoportos funkcionális edzésre jártam, ott egyértelműen azt mondta az edző, hogy egységesen az az edzőtársaival a véleménye, hogy ezt a mozgás formát nem javasolják első trimeszterben, így abbahagytam. Maximum nagyon óvatosan, személyi edzővel, de azt is csak inkább orvosi engedéllyel, a 12. hét betöltése után.

A kocogást nem hagytam abba. Ha éppen nem esik annyira jól, akkor sétálok helyette, illetve igyekszem youtube-on mindenféle kismama eddzős videókból táplálkozni.

Szóval nem kell abbahagyni, de azért vissza kell venni, ha nem ez volt eddig a megszokott életmódod és bizonyos gyakorlatokat elhagyni.

2021. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
1ik nap láb, másik nap felső test, harmadik nap bi-tricepsz. Súlyzós mind, nem nagyon kímél az edző, nyílván így ér valamit. 60 kilót nyomtam ki lábbal tegnap, azt azért megéreztem. 1 órás edzés után fél óra kardió. Lassú séta, de hegymenetbe. 160 a pulzusom végig. Szólni fogok neki mindenképp. Hasra még nem dolgoztunk, előbb jócskán le kell adnom a súlyomból.
2021. szept. 16. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj vele mihamarabb, mert ez így elég intenzívnek hangzik. Túl nagy súlyokat sem javasolnak ilyenkor!
2021. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!