Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hüvelygomba kezelése terhesség...

Hüvelygomba kezelése terhesség alatt?

Figyelt kérdés

12 hetes kismama vagyok.

Megjött a rákszűrésem eredménye amiben kiderült, hogy hüvelygombám van. Csak 2 hét múlvára van időpontom a nőgyógyászhoz és Canestent stb. készítményeket nem használhatok a várandósság alatt.

Valaki ismer valami terméket, amit terhesség alatt is lehet használni? Nem szeretnék ezzel 2 hetet várni mert nagyon aggódom a baba miatt.



2021. szept. 17. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs jobb ötletem annál, hogy menj be a patikába és ott megmondják neked, hogy mit használhatsz.
2021. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nystatinos kúp (CNS kúp másnéven, patikában készítik, amikor még én használtam vényköteles volt)

😉

2021. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mocovag!
2021. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz rájuk telefonálni, hogy legalább a felhőbe küldjenek fel egy receptet? Nekem is kellett sajnos használni, de amit nekem írtak fel vényköteles volt. Viszont én ilyen okokból simán bemehetnék soron kívül is, pedig sima sztk rendelés. A telefonnal maximum spórolnátok időt egymásnak.
2021. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én elmennék az ügyeletre iratni valamit.

Én nyaraláson szedtem össze egy gombát. Direkt nem mentem medencébe, mégis sikerült.


Nekem dokim nincsen. Az ambulanciát hívtam fel emiatt. Igaz nekem panaszom is volt, enyhe viszketés. Telefonban azt mondták, ezert ne menjek be, menjek el a gyógyszertárba, ott mondjam el mi a bajom, adnak rá valamit.

Elmentem a gyogyszertárba, kaptam is egy 7db-os kúpot. Kb mindenre azt mondták terhesen nem szabad, ez az egy volt ami használható a 2 patikus szerint. 3 naoig használtam, addig azon kívül, hogy bővebb folyasom lett, semmit nem tapasztaltam javulást. 4.nap már fura érzes volt, mikor oldódott, 5.nap úgy verettem ki zuhannyal, annyira marta a hüvelyem.

Hívtam az ambulanciát ismét, lepasszoltak, hogy 1 hét mulva úgyis megyek a dokihoz, nem kell bemennem emiatt.

Aha, abban az 1 hétben mégrosszabb lett a helyzet, olyan folyasom volt, a tisztasági kb 1 órát bírt ki. Viszketés, hüvelyfájdalom, emellett egy csípő érzés a hasamban.


En naív kivártam a dokit ezekkel a tünetekkel. Nagyon kiakadt, mert mar az első hívásnál azt kellett volna momdani az ambulancián a dokinak, hogy menjek be. Ezzel nem telefonálni kellett volna, hanem ügyeletre menni. Kaptam egy bazierős 10napos kúrát, az tett most helyre.


Szóval én mindenképp dokit javasolnék, es nem bíznék a patikusokban, ezzel azt akartam mondani.


38hkm

2021. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem többször is Canesten kombit írtak fel terhesség alatt
2021. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En is canestent és micovagot használtam a terhességem alatt felváltva. Először adott a doki gyógyszertári kutyulósra receptet, utána mondta h ha újra előjön mehet a canesten vagy a micovag. Azt mondta amúgy nagyon gyakori terhesség alatt a gomba (nekem korábban nem is volt) de csak a 18.hettol jött elő úgyhogy korábban nem tudom alkalmazható -e.

Onnan viszont kb 2-3 hetente....


Én megkerdezném vagy telefonon a dokit vagy a gyógyszertárost

2021. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg azon csodálkozom, hogy a dokid nem értesített azonnal aki csinálta a cyto-t és ugyanúgy megkapja az eredményt.

Engem anno felhívtak, pedig terhes se voltam, hogy van egy kis gyulladás, irt fel CNS kúpot a felhőbe, amint elhasználtam kövi mensi után menjek vissza kontrollra.

2021. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!