Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a keményedés a...

Milyen érzés a keményedés a 2.trimeszter elején?

Figyelt kérdés

Most főként azoktól kérdeznék, akik korán, a 2.trimeszter elején is keményedtek már. Nem tudom pontosan, hogy ez az lehet vagy csak valami más. Lényegében éjszaka van, hogy többször is felkelek arra, hogy ilyen feszítő érzés van a méhem környékén vagy olyan, mintha egy gombócba összeállna a méhem körül és szorít vagy feszít. Nem fáj, görcshöz nem hasonlít, inkább csak kellemetlen, nem komfortos. Nem tart sokáig talán egy fél percig sem és ha pozíciót változtatok akkor elmúlik. Elég sokat pihenek, szinte nem csinálok semmit csak amit nagyon muszáj, illetve szedek 2x2 magnerotot is.

14+5 hetes vagyok, első baba lesz



2021. szept. 19. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem csinálsz semmit? Lehet ez a baj. Egy kis testmozgás, kismama torna például nem árt.
2021. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert veszélyeztetett terhes vagyok és egyik orvosom sem ajánlotta.
2021. szept. 19. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Nekem sajnos volt, van. Ugyanez mint neked. Pár másodperc, magától is elmúlik.

Ahogy haladt előre a terhesség, úgy lett egyre markánsabb az érzés, egyre intenzívebb. Nem faj, de nem jó. Ha nagyon befesziti, van, hogy levegőt se kapok. Ha babának aktiv napja van, és egész nap úszkál, akkor a mèhem is egész nap be van állva tőle.


Ami a fontos: ha nem nyílik tőle a méhszáj, addig nincs baj. Vékonyabb nők jobban megérzik állítólag ezt, mármint ha feszül.

Én 29 hetes vagyok, eddig rendben.

Vannak jobb, rosszabb napok, melegfrontra pl rosszabb.

Illetve ami nekem segített, hogy emeltem a megnéziumot, napi 5x2 magnerot. Sokat kell inni, és nem kell tartogatni a pisit, mert ha a hólyag nyom odabent, az is kiválthatja a befeszülést. Háton feküdni se szabad, ha otthon vagyok napközben, és ledőlök, igyekszem az oldalamra.

Nekem segít rajta a kellemes fürdő is, nem tudom, neked szabad -e kád fürdőt venni.


Illetve lehet gondolni akármit, de heti egyszer egy fél deci vörös bor csodát tesz. Lelazul tőle odabent minden.


Ha orvos lát időnként, megmondja hogy zárva a méhszáj, akkor te is megnyugszol, és nem lesz baj.


Én nagyon azt érzem, hogy az én lelkiállapotommal összefügg ez a feszülés.

2021. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ez nagyon hasznos volt így összegezve 😊


Eddig még nem volt ilyen, 13 hetesen voltam kombinált teszten, ott rendben volt a méhszáj. Elég vékony vagyok, 170cm és most egy kis hízással 57kg. Én nyugodt vagyok, nem idegeskedem, napközben nem is érzem ezt, csak éjszaka, ez is érdekes. Háton egyébként sem szeretek aludni. Ülőfürdőt nem javasolják, viszont míg nem voltam terhes akkor is max évente 1x fürödtem, inkább a zuhany híve vagyok.

2021. szept. 19. 11:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Másodikkal volt ennyire korán keményedésem, nem lett baj, a mehszajam ugyan elkezdett nyílni a 30. Héttől de 39.hetig nem indult be a szülés.


Leirtak alapján keményedes amúgy amit érzel.

2021. szept. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!