Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tippek,hogy ne hízzon tovább...

Tippek,hogy ne hízzon tovább a kismama terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok!20.hétig egy grammot nem híztam.Azóta viszont 8kg híztam..23.hetes vagyok.Nem eszek sokat.3hét alatt 8kg az nagyon sok és a védőnő is azt mondta,hogy nagyon sok mert a végére így majd 20kg-ot fogok felszedni.Itt a probléma az,hogy eleve túlsúlyos vagyok.160cm vagyok és 78kg.Tényleg nem eszek sokat és sokat sétálok.Eddig nehéz fizikai munkát végeztem sokat mozogtam a munkába,20.héten hagytam abba a munkát és fel is csuszott az a 8kg.Pedig nem fekszek egésznap.Mivel tudnám tartani a súlyom?Persze koplalni nem szeretnék és szeretném,hogy a baba is jól fejlődjön de szerintem ez a hízás eddig nagyon sok.

2021. szept. 23. 15:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmikepp ne koplalj, inkabb azt valogasd meg mit eszel es iszol. Plusz sok mozgas, ami jolesik, ha csak seta akkor legalabb az.


Nincs uj a nap alatt szerintem... :)

2021. szept. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád egy átlagos napi étkezésed? Miket szoktál enni és mennyit?
2021. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Miket eszel egy nap? Tudsz példanapot írni?



Egyébként ne izgulj, én is 25 kgot híztam, minden erőfeszítés mellett, de a szülés utáni első héten le is ment mind. Nem tudom, talán víz is volt benne..

2021. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Terhestorna amennyit bírsz, ne terheld túl magad. Kerüld a túl zsíros, cukros ételeket ha lehet persze ha nagyon kívánsz valamit ne kínozd magad, hogy nem eszel.

Én 165cm vagyok első terhességemnél 22 kiló jött fel 91 kilóval mentem a szülő szobára. A baba is és én is egészséges maradtam, szülés után vissza tornáztam magam 70 kilóg aztán megint terhes lettem folyamatosan csesztettek a dokik, hogy sok és nem fogom tudni megszüli, a másodiknál is 90 kilóval mentem. Simán szültem, 6 és 3 óra alatt lettek meg a babák. Nem kell megijedni akkor se ha sok megy fel.

2021. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én nem értem otthon minek cseszegetik ennyire a súlyukkal a kismamákat. Agyrém. Én is plusszal kezdtem és soha senki egy rossz szót nem szólt. Nekem szerencsére nem sok jött fel, de nem vizesedtem. Ami nekem nagyon bejött és szülés után is tartani szeretném az a sokszor keveset. Én mindent ettem amit megkívántam de csak pár falatot. Figyeltem arra is, hogy a napi ajánlott gyümölcs/zöldség adag meglegyen. Az sok helyet foglal az étrendemben így már az édességnek nem marad hely. Amit még tudsz, hogy kismama jógázol és tornázol. Amúgy is jót tesz és lehet segít a súlyt tartani. Sok sikert!
2021. szept. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
5. Unokatesómnak azzal kezdte mikor megállapította a terhességet a doki, hogy "fogja vissza magát evés téren". 🤦‍♀️
2021. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Terhes tornára nagyon szívesen mennék de sehol se találok a környéken kerületen kívül se.Nem mondhatnám,hogy egészségesen étkezek mert igazából szinte csak kenyeret eszek párizsival de abból se sokat.És tudom,hogy ez se jó de nem nagyon kívánok semmi főtt ételt.És nem is az érdekel,hogy úristen mennyire leszek kövér.Igazából 90kg voltam kb 1 éve és elkezdtem egészségesebben étkezni stb és lefogytam 70kg-ra.Utánna várandós lettem aminek nagyon örülök,csak azóta kb rá se bírok nézni a zöldségekre.De rászánom magam és változatosabban fogok étkezni,egészségesebben.És van,hogy egy nap 2órát is elmegyek sétálni,ha nem sétálok itthon pakolászok.Hiányzik gondolom a szervezetemnek az,hogy már nem járok dolgozni.
2021. szept. 23. 15:59
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha tényleg nem eszel sokat és mozogsz is, akkor az nem zsír lesz hanem víz. Én is nagyon vizesedtem.

Persze egészségesen egyél, és továbbra is mozogj mellette, ja és sok víz!!

2021. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Szóval nálam a mozgás megvan minden nap de + terhes tornára nagyon szívesen járnék.
2021. szept. 23. 16:01
 10/27 A kérdező kommentje:

De a vízesedés miben látszik meg?

Az normális terhesség ezen szakaszában is?

2021. szept. 23. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!